Rusza rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych w Łodzi. Ile miejsc przewidziano?

W środę, 20 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja podstawowa do szkół średnich. Kandydaci mają czas do 17 maja na zalogowanie się w elektronicznym systemie naboru oraz wybranie szkół uszeregowanych według preferencji. Zgodnie z uchwałą łódzkiej Rady Miejskiej uczniowie mogą wybierać dowolną liczbę szkół oraz oddziałów.

fot. Envato Elements
Startuje rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łodzi

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd jest przygotowanych 7 539 miejsc w tym: 3 930 w liceach, 2 880 w technikach oraz 729 w szkołach branżowych I stopnia.

Klasy ósme ukończy w tym roku 6 289 uczniów. Większa liczba miejsc w szkołach średnich uwzględnia kandydatów spoza Łodzi, drugorocznych oraz ze szkół niepublicznych.

Możliwość wyboru wielu placówek

– Nie ma pośpiechu, tutaj nie decyduje kolejność logowania w systemie, ale oceny ze świadectwa ukończenia szkoły oraz egzaminu ósmoklasisty. Zachęcam kandydatów, aby prześledzili ofertę naszych szkół, a dokonując wyboru kierowali się zainteresowaniami, marzeniami i umiejętnościami. Czasu jest wystarczająco dużo – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się dopiero w dniach 24–26 maja, więc kandydaci do szkół średnich będą mieli możliwość, po uzyskaniu wyników sprawdzianu, ponownie zalogować się do systemu rekrutacyjnego i zmodyfikować swoje preferencje. Listy uczniów zakwalifikowanych do szkół średnich będą opublikowane 19 lipca.

– Zachęcam, aby skorzystać z możliwości jakie daje nasza uchwała Rady Miejskiej i wybrać kilka lub nawet kilkanaście oddziałów. Nie ma po pośpiechu, jest czas na analizę i przemyślane wybory. Ważne by zalogować się w systemie do 17 maja – zachęca Jarosław Pawlicki, dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ.

Rekrutacja będzie się odbywać za pośrednictwem strony:

lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/

ZOBACZ TAKŻE