Seria zwycięstw przerwana. Koszykarze ŁKS CoolPack Łódź polegli w Gnieźnie

Po jedenastu wygranych z rzędu koszykarze ŁKS CoolPack Łódź zaznali goryczy porażki. W meczu 13. kolejki lider grupy A II ligi przegrał w Gnieźnie ze Sklepem Polskim MKK 64:70.

O porażce podopiecznych Jarosława Krysiewicza przesądziła czwarta kwarta. Przyjezdni przystępowali do niej z trzypunktową zaliczką, jednak zespół z Wielkopolski szybko odrobił stratę i zaczął „odjeżdżać” rywalom. Niespełna dwie i pół minuty przed końcem meczu Sklep Polski prowadził już 67:57 i powoli mógł się szykować do świętowania zwycięstwa, dzięki któremu wciąż jest w ścisłej czołówce grupy A.

Utrzymanie pierwszej lokaty łodzianie zawdzięczają tylko większej liczbie rozegranych spotkań. W czternastu potyczkach ŁKS CoolPack doznał dwóch porażek. Tyle samo przegranych ma ekipa z Gniezna, która aktualnie zajmuje czwartą pozycję. Wyżej są sklasyfikowane zespoły z Inowrocławia i Torunia. Gracze KSK Ciech Noteć oraz AZS UMK Transbruk przegrali do tej pory po jednym meczu. Ekipy goniące łodzian mają za sobą po trzynaście meczów.

W 14. kolejce ŁKS CoolPack w Zatoce Sportu zmierzy się z Eneą Astoria Bydgoszcz (9 grudnia, godz. 17:45).

Sklep Polski MKK Gniezno - ŁKS CoolPack Łódź 70:64 (23:19, 15:20, 13:15, 19:10). Punkty dla ŁKS Coolpack: Kacper Dominiak 15, Maciej Leszczyński 14, Mikołaj Wojciechowski 12, Piotr Keller 7, Iwo Maćkowiak 6, Igor Urban 5, Mateusz Szwed 5.