W ostatniej kolejce sezonu 2023/2024 piłkarki SMS Łódź na stadionie przy ulicy Milionowej w Łodzi wygrały 1:0 z GKS Katowice i tym samym odebrały rywalkom możliwość obrony mistrzowskiego tytułu. Zespół ze Śląska musiał się zadowolić drugą lokatą, ale na inaugurację nowych rozgrywek zrewanżował się łodziankom i przed własną publicznością zwyciężyły 1:0.

Piłkarki Grot SMS Łódź zaczęły sezon od porażki
Skuteczny rewanż wicemistrzyń Polski. Piłkarki Grot SMS Łódź zaczęły sezon od porażki / fot. Marek Młynarczyk

Losy sobotniego spotkania zostały rozstrzygnięte już w 16. minucie, gdy po dośrodkowaniu Anity Turkiewicz skuteczną główką popisała się Amelia Bińkowska. To trafienie zmieniło obraz meczu i katowiczanki zostały zepchnięte do obrony, jednak do przerwy udało im się zachować czyste konto. Po zmianie stron przyjezdne konsekwentnie dążyły do zmiany niekorzystnego wyniku, ale nie udało im się pokonać dobrze dysponowanej bramkarki GKS. Najbliżej szczęścia była Karolina Majda, która kwadrans przed końcem meczu nie zdołała wykorzystać sytuacji sam na sam z Kingą Seweryn. Ostatecznie wicemistrzynie kraju utrzymały jednobramkowe prowadzenie i zainkasowały komplet punktów.

W drugiej kolejce Orlen Ekstraligi Grot SMS zagra w Łodzi z AP Orlen Gdańsk (17 sierpnia, godz. 12:00). Zespół z Trójmiasta rozpocznie sezon w niedzielę, wyjazdowym starciem z wrocławskim Śląskiem.

GKS Katowice – Grot SMS Łódź 1:0 (1:0). Bramka: Bińkowska (16’). Grot SMS Łódź: Sowalska – Bałdyga (73’ Rohn), Sokołowska, Balcerzak, Stasiak (90’ Pągowska) – Osajkowska, Domin, Dąbrowska, Lampen – Filipczak (83’ Maciejko), Majda (83’ North).