W meczu 21. kolejki rozgrywek grupy A II ligi koszykarze ŁKS CoolPack mieli w planach krótki wyjazd do Zgierza. Konfrontację z drużyną Kuchinox-Puch-Siejko-BS przyjezdni wygrali różnicą prawie pięćdziesięciu punktów.

Koszykówka w Łodzi
Spacerek w Zgierzu. Koszykarze ŁKS CoolPack bez problemów ograli lokalnego rywala / fot. Marek Młynarczyk
7 zdjęć
ZDJĘCIA (7)

Już po pierwszej kwarcie wicelider rozgrywek miał piętnaście oczek przewagi. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu łodzian 57:31, a przez dziesięć minut po zmianie stron goście pozwolili rywalom zdobyć tylko siedem punktów. Ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Jarosława Krysiewicza zapisał na swoim koncie kolejne trzycyfrowe zwycięstwo. Po wygranej 108:60 gracze ŁKS CoolPack zrównali się punktami z prowadzącym w rozgrywkach KSK Ciech Noteć Inowrocław. Ten zespół drugiej w tym sezonie porażki doznał przed własną widownią, gdzie przegrał 76:78 z AZS UMK Transbruk Toruń.

Kolejnym rywalem łodzian będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne. Do starcia z trzecim aktualnie zespołem grupy A (pięć porażek) dojdzie w Zatoce Sportu przy al. Politechniki. Mecz rozpocznie się w niedzielę 4 lutego o godzinie 16:00.

Kuchinox-Puch-Siejko-BS - ŁKS CoolPack Łódź 60:108 (14:29, 17:28, 7:28, 22:23). Punkty dla ŁKS Coolpack: Kacper Dominiak 21, Norbert Kulon 19, Mikołaj Wojciechowski 15, Jakub Karwowski 13, Igor Urban 12, Maciej Leszczyński 8, Nataniel Kolasiński 5, Szymon Rękoś 4, Mikita Jalowienko 4, Iwo Maćkowiak 3, Mateusz Szwed 2, Kacper Koc 2.