Spotkanie o hejcie i przemocy dla uczniów. Aleksandra Denys opowiedziała o książce

Kiedyś sama doświadczyła przemocy ze strony rówieśników i w internecie, dzisiaj uczy najmłodszych, jak radzić sobie z hejtem, upokorzeniem i trudnymi emocjami. Aleksandra Denys, autorka książki „Krawędź" spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11, by opowiedzieć o swoich przeżyciach i przestrzec ich przed niebezpieczeństwem, które może czyhać w pobliżu.

spotkanie dzieci
Spotkanie o hejcie i przemocy dla uczniów, fot. lodz.pl
4 zdjęcia
spotkanie dzieci
spotkanie dzieci
spotkanie dzieci
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Aleksandra Denys ma zaledwie 19 lat, ale już doświadczyła skrajnie trudnych emocji. Jako nastolatka padła ofiarą prześladowań w szkole, nieustannie słyszała, że jest głupia, brzydka, niewystarczająca. Zamknęła się więc w świecie wirtualnym, odrzucając pomoc z zewnątrz. Szukając akceptacji, poznała tajemniczego człowieka, który początkowo pozwolił jej odzyskać pewność siebie. Jednak im dłużej trwała ta znajomość, tym bardziej Ola zatracała się w nieprawdopodobnych opowieściach „przyjaciela". Ta wyniszczająca, toksyczna relacja doprowadziła ją do depresji.

Aleksandra zaczęła przelewać swoje myśli i emocje na papier. Tak powstała książka „Krawędź". To nie opis choroby czy jej objawów, a odzwierciedlenie intymnych emocji, których doświadczyła autorka. Teksty, które się w niej znalazły, początkowo stanowiły dla Oli formę autoterapii. 

Aleksandra Denys cofnęła się znad tytułowej krawędzi i teraz dzieli się swoją wiedzą z osobami młodszymi od siebie, które również mogą być narażone na hejt, samotność i niezrozumienie. Autorka głośno mówi o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży oraz o tym, że każdy, niezależnie od wieku może doświadczyć poważnego kryzysu psychicznego. Dziś o swoich doświadczeniach opowiadała uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Hufcowej. Podobnych spotkań będzie więcej. 

ZOBACZ TAKŻE