W roku akademickim 2025/2026 na studiach I stopnia na Politechnice Łódzkiej zaplanowano 3781 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 385 na niestacjonarnych. Osobna pula 494 miejsc została przewidziana dla studentów z zagranicy. Rekrutacja elektroniczna potrwa od 10 do 30 czerwca dla kierunków artystycznych, na które wymagane są egzaminy wstępne (m.in. architektura czy wzornictwo), a do 10 lipca dla pozostałych kierunków. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji poznamy 15 lipca, natomiast ostateczne listy przyjętych zostaną opublikowane 29 lipca.
Nowe kierunki – odpowiedź na potrzeby rynku
Oferta edukacyjna Politechniki Łódzkiej została wzbogacona o dwa innowacyjne kierunki:
- Digital Management – studia prowadzone w języku angielskim przez Wydział Organizacji i Zarządzania. Program obejmuje tematykę z zakresu zarządzania cyfrowego, ekonomii, finansów, marketingu, a także komunikacji i zarządzania projektami w środowisku wirtualnym. To kierunek dla osób, które chcą działać w nowoczesnych organizacjach opartych na technologiach cyfrowych.
- Menedżer produktów chemicznych – to propozycja wspólna Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Organizacji i Zarządzania. Łączy wiedzę z obszaru nowoczesnej chemii z kompetencjami biznesowymi. Studenci poznają tajniki sprzedaży, analiz rynku i innowacyjnego podejścia do rozwoju produktów w branży chemicznej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Ten kierunek przygotowuje do pracy na styku nauki i przemysłu – z naciskiem na innowacje i zrozumienie potrzeb klienta.
Studia drugiego stopnia – start rekrutacji we wrześniu
Dla absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich Politechnika Łódzka oferuje również szeroki wybór studiów magisterskich. Rekrutacja na studia II stopnia rozpocznie się 2 września. Przygotowano 840 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 424 na niestacjonarnych. W ofercie są zarówno trzy, jak i czterosemestralne programy na 23 kierunkach dziennych oraz na 9 kierunkach niestacjonarnych.