Straciłeś pracę? Możesz dostać płatny staż i nauczyć się nowych rzeczy

Nie masz pracy i jesteś w trudnej sytuacji zawodowej? Mieszkasz na obszarze rewitalizacji i masz ponad 30 lat? Miasto ma dla Ciebie płatne staże i szkolenia.

fot. ENVATO ELEMENTS
Płatne staże i szkolenia to dobra okazja, by poprawić swoją sytuację zawodową

Piotr Grochowski to 36-latek. Pracował jako specjalista do spraw wdrożeń oprogramowania informatycznego. Niestety przez pandemię firma upadła, a Piotr stracił pracę. – Szukałem jakiejś alternatywy, chciałem założyć nową firmę, wymyśliłem sobie, że zostanę alpinistą przemysłowym. Równolegle dowiedziałem się o tym projekcie i postanowiłem spróbować – opowiada. 

Piotr jest już po pierwszych szkoleniach, między innymi z doradztwa zawodowego. Teraz zaczyna szkolenie alpinistyczne. Po ukończonych kursach pozostanie staż do zrealizowania, a na koniec – samodzielne podjęcie pracy. 

W ramach stażu uczestnicy otrzymują ponad 2 tys. zł na miesiąc, do tego stypendium szkoleniowe 12 zł/h. Mogą także liczyć na zwrot kosztów dojazdów i wyżywienie. Do tego indywidualne rozmowy z doradcami zawodowymi, szkolenia i kontakty z potencjalnymi pracodawcami.

Nabór trwa do wyczerpania miejsc.

Więcej informacji i formularze do pobrania znajdziesz na stronie: <link https://pte.lodz.pl/aktywizacja-zawodowa/>pte.lodz.pl/aktywizacja-zawodowa</link>

Informacje o projekcie

Główne Biuro Projektu
Wólczańska 51
tel. 42 632 44 20 (w godzinach pracy biura od pon. do pt. w godz. 8:30–13:30)
mail: sekretariat@pte.lodz.pl

ZOBACZ TAKŻE