– Poznaj swoje najbliższe otoczenie i spójrz na nie z perspektywy pszczoły bądź sikorki. Zobacz, jak zmienia się poprzemysłowy krajobraz miasta – zachęca do udziału Dorota Sztyler, kierowniczka Biblioteki Tuvim. – Posłuchaj, jak żyją w Polsce wilki, dziki, lisy, jelenie. Dowiedz się, co im zagraża i jak możemy im pomóc. Wykonaj własnoręcznie bombę nasienną i rzuć ją tam, gdzie widzisz klepisko!
W programie wakacyjnych spotkań jest m.in. spotkanie z Bartkiem Guentzelem, autorem książki „Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi. Jak zanocować w terenie”. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie dla siebie i otoczenia zorganizować biwak oraz urządzić nocleg na łonie natury (wtorek, 9 sierpnia). Uczestnicy projektu wezmą udział także w warsztatach z sadzenia roślin i tworzenia bomb nasiennych, wysłuchają ciekawych wykładów i poznają najbliższe otoczenie.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Można przyjść z rodziną lub przyjaciółmi. Wstęp wolny.
Program zajęć w Bibliotece Tuvim
9 sierpnia
godz. 18:00 – premiera książki „Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi. Jak zanocować w terenie” oraz spotkanie z autorem
12 sierpnia
godz. 11:00 – warsztaty z sadzenia roślin
20 sierpnia
godz. 11:00 – warsztaty robienia bomb nasiennych
24 sierpnia
godz. 17:00 – warsztaty z sadzenia roślin
26 sierpnia
godz. 11:00 – warsztaty robienia bomb nasiennych
27 sierpnia – spotkanie z Konradem Malcem, ornitologiem i herpetologiem:
godz. 11:00 – spacer po najbliższej okolicy,
godz. 13:00 – spotkanie o dzikich zwierzętach żyjących w miejskiej dżungli.
3 września – spotkanie z Michałem Figurą, tropicielem i badaczem dużych drapieżników:
godz. 11:00 – wykład o wilku,
godz. 13:00 – wykład o rysiu.