System RedLight w Łodzi. 2 tysiące mandatów w kilka tygodni! [MAPY]

Nie jest dobrze. Łódzcy kierowcy nagminnie łamią przepisy i przejeżdżają na czerwonym świetle. Pokazują to statystyki uruchomionych niedawno automatycznych systemów RedLight. Choć w mieście dwa takie urządzenia działają raptem od kilku tygodni, to już zdążyły zarejestrować 2 tys. piratów drogowych.

mapa miasta
System RedLight w Łodzi, mat. lodz.pl
8 zdjęć
mapa miasta
mapa miasta
mapa miasta
mapa miasta
mapa miasta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Na których skrzyżowaniach w Łodzi pojawiły się kamery systemu RedLight? Sprawdź w galerii powyżej!

Ze statystyk Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który obsługuje w Polsce fotoradary i systemy RedLight wynika, że w Łodzi jest rzeczywisty problem z kierowcami łamiącymi przepisy. — Systemy  pracujące na skrzyżowaniu al. Włókniarzy z ul. Drewnowską oraz na skrzyżowaniu ul. Obywatelskiej i  al. Jana Pawła II w Łodzi zarejestrowały  ok. 2 tys. przypadków niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej — mówi Monika Niżniak z GITD. Sęk w tym, że kamery wyłapujące kierowców niezwracających uwagi na sygnalizatory pracują dopiero od początku rok. Oznacza to, że średnio dziennie kierowcy w Łodzi, tylko na tych dwóch skrzyżowaniach, przejeżdżali na czerwonym świetle ponad 55 razy! Tymczasem z szacunków wynika, że jazda na czerwonym powoduje w Polsce ponad pół tysiąca wypadków rocznie.

RedLight w Łodzi. Nie warto ryzykować

Tak zwana jazda na “późnym pomarańczowym” albo na “wczesnym czerwonym” wyjątkowo się nie opłaca. Trzeba pamiętać, że za przejazd przez skrzyżowanie przy czerwonym świetle grozi mandat w wysokości 500 zł i aż 15 punktów karnych. Wystarczą zatem dwa takie wykroczenia, żeby stracić prawo jazdy. Tymczasem urządzeń, które rejestrują piratów w Łodzi, będzie przybywać. — Kolejne urządzenia RedLight zostaną uruchomione na Rondzie Inwalidów oraz na skrzyżowaniu ul. Zgierskiej z al. Włókniarzy, czyli na rondzie Biłyka — wymienia ITD. W całej Polsce wkrótce będzie działać już 50 takich systemów.

ZOBACZ TAKŻE