Teatr Pinokio wprowadził się do Wigencji. Co zaoferuje dzieciom i młodzieży?

To nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi, stworzone dla dzieci i młodzieży. Już w najbliższy weekend, 1–2 kwietnia, możemy zobaczyć efekty rewitalizacji zabytkowej fabryki i sprawdzić, co ma do zaoferowania całym rodzinom.

Teatr Pinokio znalazł swoje miejsce w Wigencji
Teatr Pinokio znalazł swoje miejsce w Wigencji, fot. LODZ.PL
5 zdjęć
Teatr Pinokio znalazł swoje miejsce w Wigencji
Teatr Pinokio znalazł swoje miejsce w Wigencji
Teatr Pinokio znalazł swoje miejsce w Wigencji
Teatr Pinokio znalazł swoje miejsce w Wigencji
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

To była jedna z największych inwestycji w programie rewitalizacji. Remont zabytkowej fabryki koło strefy OFF Piotrkowska kosztował ponad 40 mln zł i objął absolutnie wszystko: stary gmach od fundamentów po dach, rozbudowę o nową część, a także urządzenie wokół zielonego pasażu z placem zabaw. Efekt jest niesamowity. W samym centrum Łodzi powstało centrum dla dzieci i młodzieży.

Teatr Pinokio 

Co znajdziemy w środku? Przede wszystkim nową siedzibę Teatru Pinokio, który będzie miał tam dwie sceny. 

– W pierwszy weekend kwietnia odnowiona Wigencja po raz pierwszy przyjmie gości. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie zabytkowej fabryki i zaglądanie za kulisy, spektakl na nowych deskach teatru, a także pamiątkowe zdjęcia – mówi Jolanta Baranowska z biura prasowego łódzkiego magistratu. 

Spacery będą się zaczynały o godz. 10:00 w sobotę i niedzielę. Kolejne grupy będą zwiedzały najciekawsze miejsca i teatralne zakamarki fabryki. Na gości czekać będą także monidło do robienia zdjęć, wystawa lalek teatralnych oraz pracownicy Pinokia. 

2 kwietnia o godz. 12:00 widzowie zobaczą jeden z najciekawszych spektakli teatralnych dla starszych dzieci – „Mój cień jest różowy”. To opowieść o chłopcu, który jako jedyny na całym bajkowym świecie ma cień w kolorze różowym i jest po prostu inny.

Obok Teatru Pinokio w Wigencji otwarte zostaną także Centrum Sztuki dla Dzieci i Młodzieży, gdzie będzie można rozwijać swoje talenty, punkt biblioteczny i lokal gastronomiczny. Aby to wszystko pomieścić obok odnowionego gmachu zabytkowej fabryki, powstała nowa część z dachem nawiązującym do historycznych szedów.

Zmieniło się także otoczenie nowej siedziby Teatru Pinokio. Teren został całkowicie przebudowany i zamieniony w pasaż idealnie nadający się do wypoczynku. Są nowe drzewa, ławki, oświetlenie i plac zabaw, którego w tej części centrum brakowało.

W najbliższym czasie poza spektaklami będziemy mieli sporo okazji, aby lepiej poznać się z nowym, wyjątkowym miejscem na mapie Łodzi. W programie imprez mamy dwa majowe rodzinno-sąsiedzkie pikniki – 5 i 12 maja. 

W czerwcu możemy wybrać się do Wigencji na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Karuzela dla dzieci. Od 11 do 17 czerwca zobaczymy tam spektakle, działania performatywne, weźmiemy udział w warsztatach edukacyjnych, spotkaniach, koncertach i licznych imprezach towarzyszących. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE