- TEATR ARLEKIN
„Arlekin”, świętując Międzynarodowy Dzień Teatru, już w niedzielę, 24 marca zaprasza rodziny na „Niedzielę inną niż wszystkie” po spektaklu „Calineczka”. Wydarzenie będzie utrzymane w konwencji warsztatów, gier i zabaw.
Więcej informacji: teatrarlekin.pl
Teatr Lalek „Arlekin”, ul. Wólczańska 5
- AKADEMICKI OŚRODEK INICJATYW ARTYSTYCZNYCH
Spektakle, wycieczki po teatralnych przestrzeniach, niedostępnych dla widzów, warsztaty oraz „Baśniowa Piotrkowska”, która startuje już 23 marca. Scena teatralna AOIA ma ciekawe wiosenne propozycje dla każdej grupy widzów w naszym mieście.
Więcej informacji: www.aoia.pl
AOIA, ul. Zachodnia 54/56
- TEATR CHOREA
W oczekiwaniu na XIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2024, który odbędzie się w sierpniu, wiosną Teatr Chorea zaprasza na spektakle grup dziecięcych, związanych z Teatrem. Warto sprawdzić, jak najmłodsi twórcy teatru radzą sobie na scenie.
Więcej informacji: www.chorea.com.pl
Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3
- TEATR JARACZA
Wiosna w Teatru Jaracza to m.in. dwie kwietniowe premiery – „Tylko jeden dzień” i „Rodzeństwo” oraz monodram Roberta Latuska na podstawie powieści Katarzyny Bondy oraz spektakl Iwana Wyrypajewa pt. „Dzień Walentego”.
Więcej informacji: teatrjaracza.pl
Teatr Jaracza, ul. Jaracza 27
- TEATR KOMEDII IMPRO
Teatr, który włącza publiczność do współtworzenia improwizowanych spektakli, proponuje repertuar, który bawi do łez. Można na to liczyć w każdy weekend, jednakże na jego deskach występują także muzycy czy stand-upowcy. Wiosną będzie można zobaczyć m.in. Krzysztofa Skibę czy Wojtka Kamińskiego, a także posłuchać Andrzeja Poniedzielskiego. Najmłodszych widzów Teatr gości zawsze w niedzielę, proponując im współtworzenie bajki „Wymyślanki”.
Więcej informacji: teatrkomediiimpro.pl
Teatr Komedii Impro, OFF-Piotrkowska, ul. Piotrkowska 148/150
- TEATR LOGOS
W marcu oraz w kwietniu Teatr Logos zaprasza na spektakle „Szelmostwa Lisa Witalisa” Jana Brzechwy. Warto też wybrać się na monodram „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” nagrodzonego w konkursie „Klasyka Żywa” oraz misterium transu „Gorzkie Żale/Świt” nominowanego do nagrody „Energia Kultury”.
Więcej informacji: www.logos.art.pl
Teatr Logos ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22
- TEATR MAŁY
Ten działający na terenie Manufaktury teatr ma w swoim repertuarze spektakle poprawiające nastrój – komedie czy spektakle improwizowane. Wiosną można się wybrać m.in. na spektakl stworzony przez satyryka, Krzysztofa Jaroszyńskiego, autora tekstów, reżysera ulubionego serialu komediowego „Daleko od noszy”.
Więcej informacji: teatr-maly.pl
Teatr Mały, Manufaktura, ul. Drewnowska 58B
- TEATR KAMILA MAĆKOWIAKA
W tym roku Teatr Kamila Maćkowiaka świętuje 10-lecie. W Międzynarodowym Dniu Teatru widzowie obejrzą „Cudowną terapię”, ale niespodzianką w urodzinowym sezonie będą spotkania z twórcami spektakli. Warto też wybrać się na nagrodzony w plebiscycie Energia Kultury spektakl „Mężczyzna z różowym trójkątem” czy cieszący się ogromną popularnością „Diva 2. Lament królowej”.
Więcej informacji: teatrmackowiaka.pl
Teatr Kamila Maćkowiaka, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83
- TEATR MUZYCZNY
Teatr Muzyczny zaprasza nie tylko na spektakle, ale wycieczki za kulisy czy też Krakowski Salon Poezji. Dużym wydarzeniem będzie przegląd małych form dramatyczno-muzycznych, czyli VIII Festiwal OFF-Północna, oraz majowa premiera musicalu „Dracula”.
Więcej informacji: teatr-muzyczny.lodz.pl
Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51
- TEATR NOWY
Do końca maja w Teatrze Nowym można obejrzeć niemal 14 spektakli, w tym najnowsze: „Śmieszy cię to?” czy „Śmierć komiwojażera”. Nie zabraknie także propozycji dla dzieci, takich jak: „My, psy” czy „Doktor Dolittle i przyjaciele”.
Więcej informacji: nowy.pl
Teatr Nowy, ul. Zachodnia 93
- O!IMPRO
Grupa teatralna O!IMPRO zaprasza na spektakle improwizowane: „Jestem za, a nawet przeciw” – komedię demokratyczną, „Słodko, że aż strach” – komediowy thriller oraz „Wieczór Komediowy”.
Więcej informacji: oimpro.pl
Gościnnie na scenie Teatru Małego
- TEATR PINOKIO
Premierowe spektakle „Folwark zwierzęcy” i „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu”, ponowne spotkanie z widowiskiem „Ostatni sen Eugenii” grupy Gra/nice oraz lubiane tytuły powracające na afisz – wiosna w Teatrze Pinokio w Łodzi zakwitnie różnorodnością repertuarowych propozycji dla widzów w każdym wieku.
Więcej informacji: www.teatrpinokio.pl
Teatr Pinokio, ul. Sienkiewicza 75/77
- TEATR POWSZECHNY
Oprócz tego, że trwa XXX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, wiosną Teatr Powszechny zaprasza na masę spektakli z regularnego repertuaru, m.in. „Dobrą zmianę”, „Atrament. Wczoraj. Żyrafa”, „Pomoc domową”, „Pozory”, „Replay”, „Rodzinę”, „Bim-Bom-Boom! Pracoholiczną komedię romantyczną” czy „Korepetycje z miłości”.
Więcej informacji: powszechny.pl oraz powszechny.pl/pl/festiwal
Teatr Powszechny, ul. Legionów 21
- TEATR STUDYJNY
Studenci roku dyplomowego Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi przygotowują spektakl „Festen” Thomasa Vinterberga w reżyserii Remigiusza Brzyka. Premiera została zaplanowana na 6 i 7 kwietnia. Natomiast już w maju odbędzie się 42. Edycja Festiwalu Szkół Teatralnych.
Więcej informacji:teatrstudyjny.lodz.pl
Teatr Studyjny, ul. Kopernika 8
- TEATR SZWALNIA
Teatr Szwalnia tuż przed Międzynarodowym Dniem Teatru pokaże wyjątkowy spektakl „non inclusive”, stworzony przez dyrektora artystycznego Teatru – Marcina Brzozowskiego, któremu na scenie partnerować będzie córka Antosia Brzozowska.
Więcej informacji na: teatrszwalnia.pl
Teatr Szwalnia, ul. Struga 90
- II FESTIWAL SZTUKI AKTORSKIEJ TEATROPOLIS
Od 22 do 27 marca miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć 11 spektakli przygotowanych przez debiutantów i doświadczonych artystów, a także trzy pokazy mistrzowskie.
Więcej informacji: monopolis.pl/teatropolis-2024
Monopolis, ul. Kopcińskiego 60/62
- TEATR WIELKI W ŁODZI
XXVII Łódzkie Spotkania Baletowe, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja, to jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych. Oprócz tego w maju szykuje się także premiera „Romea i Julii”, którą realizuje Sasha Waltz. Po śmierci Piny Bausch artystka ta jest uważana za najważniejszą postać niemieckiej choreografii.
Więcej informacji: www.operalodz.com
Teatr Wielki, pl. Dąbrowskiego