LOTTO Puchar Polski w Łodzi. Łodzianin, Marcin Andrzejczak nie zaliczy tego występu do udanych

Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego zakończył się turniej zaliczany do LOTTO Pucharu Polski. W finale zwyciężył Maciej Ratajski.

LOTTO Puchar Polski w Łodzi
LOTTO Puchar Polski w Łodzi. Na zdjęciu zwycięzca turnieju – Maciej Ratajski

Na kortach MTK przez kilka dni trwała rywalizacja tenisistów z całej Europy. Jedynym przedstawicielem łódzkiego klubu był Marcin Andrzejczak, który nie zaliczy tego występu do udanych. Zdecydowanie lepiej zagrał przedstawiciel AZS Poznań Maciej Ratajczak. Dotarł on do finału, w którym zmierzył się z Ukraińcem Nikitą Maszkatowem. Pierwszy set odbywał się pod dyktando poznaniaka i został przez niego wygrany 6:2. Zdecydowanie więcej emocji było w drugiej odsłonie, w której Maszkatow prowadził już 2:0, ale Ratajczak wrócił do gry i wyrównał jej stan. Walka trwała do samego końca. Przy stanie 5:5 doszło do przełamania Ukraińca, ale ten swoim uporem doprowadził do tie-breaka. Zwyciężył w nim Ratajczak 7:3, w secie 7:6, a w całym meczu 2:0.