To nie mogą być te same budynki! Metamorfoza kamienic przy Mielczarskiego [ZDJĘCIA]

Te przemiany z ul. Mielczarskiego zapamiętamy na długo. Zaniedbane budynki niedaleko Manufaktury zamieniły się w miejskie kamienice z prawdziwego zdarzenia. Zobacz, jak wypiękniały!

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33
16 zdjęć
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33 przed remontem
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 22
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 22 przed remontem
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 33
ZOBACZ
ZDJĘCIA (16)

Niedawno zakończył się remont kamienicy przy ul. Mielczarskiego 33. Ekipa przebudowała wnętrza na komfortowe mieszkania dla łodzian, lokale użytkowe na wynajem i na cele społeczne. Inwestycja nie ominęła także podwórka. 

– Miejsce zmieniło się nie do poznania. Zaraz dołączy do niego kamienica po drugiej stronie ulicy, pod numerem 22. Trwają w niej drobne prace wykończeniowe, m.in. malowanie pomieszczeń. Za kilka dni zamontowana zostanie odrestaurowywana stolarka, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się sprzątanie i szykowanie nieruchomości do odbiorów – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przed remontem kamienice pozbawione były praktycznie detali architektonicznych. Teraz mają pięknie odnowione fasady i elewacje oficyn. Wróciły na nie m.in. balkony, część z nich od strony parku Ogrody Karskiego jest całkiem nowa. Co powstało w budynkach?

Mielczarskiego 33

Na parterze kamienicy pod numerem 33 powstała idealna przestrzeń na lokal małej gastronomii czy wypożyczalnię sprzętu sportowego. Miasto planuje uruchomić tu dom sąsiedzki, czyli miejsce spotkań dla lokalnej społeczności. W tylnej części działki wygospodarowano przestrzeń na placyk, są ławki, latarnie i nowe nasadzenia. Na nowych najemców czekają 23 mieszkania komunalne i cztery lokale usługowe.

Mielczarskiego 22

Inwestycja przy ul. Mielczarskiego 22 objęła remont budynku frontowego oraz dwóch bocznych oficyn. Powstało tam 19 mieszkań komunalnych i jedno mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnościami. Kamienica przeszła gruntowny remont konserwatorski obejmujący: przebudowę mieszkań, utworzenie mieszkania chronionego i zagospodarowanie podwórka, które zmieniło się w teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Posadzono zieleń i stanęły elementy małej architektury.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE