TOP 5 świątecznych dekoracji w restauracjach przy ulicy Piotrkowskiej [GALERIA]

Ekipa „Jemy w Łodzi”, znanego bloga o łódzkiej gastronomii, przeprowadziła konkurs na najładniej przyozdobiony świątecznie lokal przy ul. Piotrkowskiej.

fot. ŁÓDŹ.PL
Najbardziej świąteczne lokale na Piotrkowskiej
15 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

– Latem wybieramy najpiękniejsze ogródki przy Piotrkowskiej, zimą chcieliśmy wyróżnić tych restauratorów, którzy w wyjątkowy sposób zadbali o świąteczny klimat i w najatrakcyjniejszy sposób udekorowali witryny swoich lokali – mówi Izabella Borowska z „Jemy w Łodzi". – Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci innych do działania. Co ciekawe, wśród finałowej trójki są same nowe miejsca – jak widać, to one wyznaczają nowe standardy przy Piotrkowskiej. 

TOP 5 świątecznych dekoracji na Piotrkowskiej

Miejsce 5

Kebab House, ul. Piotrkowska 91. Girlandy zielonych gałązek to może niewiele, lecz podświetlone po zmierzchu kolorowymi lampkami dodają lokalowi uroku.

Miejsce 4

Ministerstwo Śledzia i Wódki, ul. Piotrkowska 111. Choinka przed wejściem, witryny przystrojone jodłowymi gałązkami, śnieżynki na szybach oraz napis Wesołych Świąt robią świąteczny klimat

Miejsce 3

Kawiarnia Kraftowa, ul. Piotrkowska 48. Lokal ma piękną, w całości przeszkloną witrynę, w której świetnie prezentuje się okazała choinka.

Miejsce 2

Pijana Wiśnia, ul. Piotrkowska 85. Witryny zostały tu ozdobione zielenią i czerwonymi, korespondującymi z wystrojem lampkami. To miejsce zwraca szczególną uwagę swoim ogródkiem, w weekendy (ale nie tylko) jest on pełen gości bez względu na pogodę, to również wprowadza nową jakość na Piotrkowską.

Miejsce 1

Tegoroczny zwycięzcą zostaje pierogarnia Stary Młyn, ul. Piotrkowska 37. Ich aranżacja jest najbardziej przemyślana, ciekawa i spójna z charakterem lokalu. To nie tylko świąteczna zieleń, to również kolorowe kokardy, bombki, choinka, lampiony oraz nadający ciepła podgrzewacz z migoczącym ogniem.

O świąteczną dekorację zadbali też kupcy z ul. Piotrkowskiej. W sklepowych witrynach pełno Mikołajów, gwiazdek, reniferów. W niektórych sklepach ozdoby są wręcz widowiskowe, jak np. inscenizacja przybycia Trzech Króli do Jezusa. A do tego rozświetlona świąteczną iluminacją Piotrkowska.

ZOBACZ TAKŻE