Trzy odnowione kamienice przy Rewolucji. Na jednej pojawił się „kurzy" mural [ZDJĘCIA]

W tym roku centrum Łodzi wzbogaci się o kolejne kompleksowo odnowione kamienice. Kończą się remonty przy ul. Rewolucji 13,15 i 17.

remontowana kamienica
Trzy odnowione kamienice przy Rewolucji, fot. Stef Brajter
32 zdjęć
remontowana kamienica
remontowana kamienica
remontowana kamienica
remontowana kamienica
remontowana kamienica
ZOBACZ
ZDJĘCIA (32)

Powstają tu 52 komfortowe mieszkania komunalne oraz 5 lokali dla przedsiębiorców. Obok mieszkań działać będą dwie świetlice środowiskowe z udogodnieniami dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Co się dzieje na placu budowy?

Wykonawca prowadzi prace związane z nasadzeniami zieleni, ich efektem będzie zielone i przyjazne podwórze. Ponadto trwa montaż stolarki drzwiowej i paneli podłogowych. W najbliższych tygodniach kontynuowane będą prace przy budowie ogrodzenia pomiędzy ul. Rewolucji 15 a ul. Wschodnią 50, montaż kanałów wentylacyjnych i barierek na klatkach schodowych.

Dzięki inwestycjom kamienice zmienią się nie do poznania, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.  Mieszkania i lokale użytkowe zostaną wyposażone we wszystkie media, w tym podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Jest nowa instalacja gazowa i odnowione zostały instalacje elektryczna oraz wodna.

Mural z kurkami

Ciekawostką jest mural, który został wykonany na jednej ze ścian kamienicy przy ul. Rewolucji 15. Charakterystyczne ,,kurki” to motyw, który został odkryty przy okazji modernizacji kamienicy przy ul. Legionów 20.

Wartość inwestycji to ponad 21 mln zł. Finał remontu przewidziano na grudzień 2023.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE