Poniedziałek
- Szydełko czy nóżka?
- 13 stycznia, godz. 17:00
- Biblioteka Secesja.Archihub ul. Zachodnia 76
„Szydełko czy nóżka?” to nowy format spotkań dla wszystkich wielbicieli dziergania – zarówno tych zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych w swojej praktyce. Na spotkaniach pojawią się wzory inspirowane porą roku lub szczególnymi wydarzeniami – prowadzące pomogą rozszyfrować schematy i krok po kroku zaprzyjaźnić się z szydełkami w różnej skali. Wstęp wolny.
Wtorek
- Rodzinna plastyka
- 14 stycznia, godz. 17:00
- Biblioteka BLISKA, ul. Ketlinga 21
Coś z niczego, dużo śmiechu, dobrej zabawy i okazja do integracji – to czeka uczestników podczas warsztatów plastycznych! – Zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne dzieci w wieku do 6 lat, które samodzielnie posługują się akcesoriami typu nożyczki, klej itp. – zachęcają organizatorki. Wstęp wolny.
Środa
- Japonia pełna kontrastów
- 15 stycznia, godz. 17:00
- Biblioteka ODYSEJA, ul. Wschodnia 42
Wielu uważa, że Japonia to inny świat, świat niczym z anime, niezrozumiały i zadziwiający dla Europejczyka. Czy rzeczywiście tak jest? Podczas spotkania z Kaliną Kulikowską zobaczmy niesamowite świątynie, olbrzymie posągi Buddy, okazałe zamki i górę Fuji. Udamy się na festiwal, by spróbować smażonej kałamarnicy! Obowiązują zapisy: tel. 577 470 040.
Czwartek
- Załóż swoją firmę
- 16 stycznia, godz. 17:00
- Biblioteka FERMENT, ul. Wróblewskiego 67
Spotkanie, podczas którego dowiemy się, jak krok po kroku założyć działalność gospodarczą. Prowadząca przekaże najważniejsze informacje, o których trzeba pamiętać, zakładając swoją firmę. Omówi temat praktycznego zakładania działalności gospodarczej przez portal CEIDG, wybór formy opodatkowania oraz wybór preferencyjnego ZUS na 24 miesiące. Zajęcia poprowadzi Magdalena Pawlak z firmy QUALI-TAX. Obowiązują zapisy: tel. 517 553 035.
Piątek
- Potęga Scheiblerów
- 17 stycznia, godz. 17:30
- Biblioteka Secesja.Archihub ul. Zachodnia 76
Spotkanie autorskie z Marcinem Gawryszczakiem i Małgorzatą Laurentowicz, autorami „Potęgi Scheiblerów”, dwóch pasjonujących publikacji wydanych przez Dom Wydawniczy Księży Młyn w Łodzi.
Autorzy na bazie dotychczasowych badań naukowych i wielu publikacji w sposób przystępny przedstawią architekturę, historię i rewitalizację dawnego imperium najbardziej wpływowego łódzkiego fabrykanta.
Sobota
- Misy i gongi
- 18 stycznia, godz. 12:00
- Biblioteka GDAŃSKA, ul. Gdańska 8
Anna Pilawska i Miriam Gold poprowadzą prelekcję oraz wykonają koncert za pomocą mis i gongów. Masaż misami tybetańskimi to fascynujące doświadczenie, w którym misy kładzione na ciele głęboko przenikają wibracjami przez tkanki, intensywnie pobudzając procesy regeneracyjne komórek. To niezwykle relaksujące doświadczenie, które łagodzi napięcia i wspiera regenerację ciała.
Niedziela
- Warsztaty z haftu
- 19 stycznia, godz. 12:00
- Mediateka MEMO, ul. Moniuszki 5
Na warsztatach w duchu upcyklingu pod okiem Wiktorii Defińskiej, absolwentki ASP w Łodzi, będzie można poznać podstawowe techniki hafciarskie i tchnąć nowe życie w swoje ulubione stroje, przy okazji spędzając czas w miłym towarzystwie. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 029.