Poniedziałek
- Lego w Bibliotece
- 27 stycznia, godz. 14:00
- filia nr 70, ul. Łączna 29/31
Wyjątkowe zajęcia z klockami Lego! To nie tylko zabawa, ale też doskonała okazja, by rozwinąć wyobraźnię i kreatywność w przyjaznym, interaktywnym środowisku. Podczas warsztatów dzieci stworzą niesamowite konstrukcje, nauczą się współpracy i rozwiną zdolności manualne. Wstęp wolny.
Wtorek
- Mapa marzeń na rok 2025
- 28 stycznia, godz. 18:00
- filia nr 18, ul. Wodnika 7
Warsztaty twórcze, podczas których podsumujesz rok i stworzysz własną mapę marzeń – konkretną wizualizację tego, do czego chcesz dążyć życiowo i zawodowo. Dowiesz się również, jak działa mapa marzeń i jak na jej podstawie stawiać konkretne cele, a poza tym zmotywujesz się do działania i zrelaksujesz się w pozytywnym gronie. Warsztaty przewidziane są dla osób 16+. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 018
Środa
- Budzimy w sobie moc
- 29 stycznia, godz. 17:30
- Biblioteka TUVIM, ul. Tuwima 46
W ramach cyklu „Budzimy w sobie moc” zaplanowano spotkanie autorskie z psycholożką Katarzyną Hejduk-Melą na temat nowo wydanej książki pt. „Za kilka lat odważę się być szczęśliwa”, będącej efektem pracy terapeutycznej z kobietami, które odkładają swoje szczęście na później. – Porozmawiamy m.in. o budowaniu zdrowych relacji, sposobach wychodzenia z marazmu nielubianej codzienności, a także o odwadze do podejmowania życiowych wyzwań – zapowiadają organizatorki.
Czwartek
- 10 lat później – spotkanie autorskie
- 30 stycznia, godz. 17:15
- Biblioteka TATARAK, ul. Turoszowska 9A
Spotkanie autorskie z Beatą Turlik, łódzką debiutantką, która wydarzenia swojej pierwszej powieści osadziła właśnie w Łodzi. Powieść „10 lat później” jej autorstwa to podróż przez doświadczenia życiowe, poszukiwanie miłości i prawdziwej przyjaźni.
Sobota
- Spotkanie z Podcastexem
- 1 lutego, godz. 18:00
- Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5
Spotkanie z twórcami podcastu „Podcastex”, Bartkiem i Mateuszem, którzy zabiorą nas w sentymentalną podróż do lat 90. i 2000. To wyjątkowa okazja, by porozmawiać o popkulturze tych dekad – o filmach, muzyce, grach komputerowych, modzie i wszystkim, co kształtowało nasze wspomnienia z młodości.
To także świetna okazja, by poznać kulisy powstawania „Podcastexu” i dowiedzieć się, jak wygląda proces przygotowania odcinków oraz jakie wyzwania napotykają twórcy podcastów. Nie obędzie się również bez tematu ich najnowszej (drugiej już!) książki „Podcastex. Polskie milenium 2. Co zapamiętaliśmy z lat 2005–2010”. Wstęp wolny.