PONIEDZIAŁEK
Czy Saudyjki mogą być dorosłe?
10 czerwca, godz. 17:00
Biblioteka WOLNOŚĆ, pl. Wolności 4
Spotkanie we współczesnym społeczeństwie saudyjskim w ramach cyklu „Okno na Świat”. W trakcie wykładu dr Ewy Linek przeniesiesz się na Bliski Wschód.
Wstęp wolny.
WTOREK
Warsztaty z rysunku architektonicznego
11 czerwca, godz. 16.00
Biblioteka Secesja.Archihub, ul. Zachodnia 76
SketchClub to cykl cotygodniowych warsztatów skierowanych do osób zainteresowanych rysunkiem architektonicznym. Wydarzenie otwiera krótka prelekcja dotycząca wybranego architekta. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie architektura Le Corbusiera.
Zajęcia kierowane są do nieprofesjonalistów w wieku 15+.
Udział bezpłatny, Secesja.Archihub zapewnia materiały.
Obowiązują zapisy tel. 571 553 004.
ŚRODA
Ajurweda, czyli nauka o życiu i długowieczności
12 czerwca, godz. 17:00
filia nr 18, ul. Wodnika 7
Ajurweda jako jeden z najstarszych systemów leczniczych (ma ponad 5000 lat) ma swoje proste, ale mocno zmieniające życie sposoby. – Na warsztacie porozmawiamy o tym, jak współcześnie możemy ją stosować. Poznamy ajurwedyjską koncepcje pięciu żywiołów i spróbujemy rozpoznać je w sobie – zachęcają organizatorki.
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 571 553 018.
CZWARTEK
Agresja u dziecka w wieku przedszkolnym
13 czerwca, godz. 17:00
Biblioteka TUVIM, ul. Tuwima 46
Spotkanie z dr Krystyną Pomorską z Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychopatologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego skierowane jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, pragnących lepiej zrozumieć zachowania swoich dzieci oraz chcących pomóc im w szukaniu bardziej konstruktywnych sposobów rozwiązywania problemów i radzenia sobie z frustracją. Obowiązują zapisy: tel. 574 410 063.
PIĄTEK
Zabawy ze sztuką
14 czerwca, godz. 17:00
Biblioteka WOLNOŚĆ, pl. Wolności 4
Zajęcia plastyczne dla młodych artystów, podczas których zapoznają się z twórczością Andy’ego Warhola i stworzą własne dzieła inspirowane pop-artem. Materiały zapewnia biblioteka. Zajęcia dla dzieci 5–10 lat. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 039.
SOBOTA
Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają
15 czerwca, godz. 18:00
Mediateka MEMO, ul. Moniuszki 5
Spotkanie z autorem, którego książka „Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają” na miesiąc przed premierą trafiła na listę bestsellerów Empiku w kategorii reportaże.
Ta książka jest nie tylko zbiorem bolesnych ludzkich historii, które mogłyby stać się inspiracją dla niejednego kryminału. To również rozmowy z osobami, które dzięki swojej wiedzy, pasji i zaangażowaniu pomagają rozwikłać zagadki zaginięć. O tym, jak to możliwe, że człowiek znika bez śladu, o metodach poszukiwań, a także o przypadkach, których nie udało się wyjaśnić, opowiadają m.in. wybitny profiler, ekspert w dziedzinie poligrafii czy członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych i słynnej jednostki Archiwum X. To pozycja obowiązkowa dla osób, które kiedykolwiek pomyślały: „Zaginięcia? Mnie to nie dotyczy!”.