Voo Voo obchodzi 35-lecie istnienia. Na urodziny koncert w Łodzi w Wytwórni

Zespół Wojciecha Waglewskiego obchodzi także w Łodzi swoje 35 lecie, specjalny koncert trasy jubileuszowej już 12 lutego w Klubie Wytwórnia.

fot. materiały prasowe
Lider Voo Voo, Wojciech Waglewski
2 zdjęcia
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Na specjalnym koncercie 12 lutego w Klubie Wytwórnia usłyszymy materiał historyczny oraz nowe piosenki Voo Voo. Nie każdy wie, ale w dyskografii zespołu jest płyta nagrana w naszym mieście. "Koncert w Łodzi" z 1994 roku zarejestrowany został w ramach legendarnych już sesji akustycznych w studio S1 im. Debicha w Radio Łódź. Na album składają się znane już z innych płyt utwory Voo Voo w nowych aranżacjach, a także piosenka Lecha Janerki „Konstytucje”. A może fani łódzcy zaśpiewają specjalną wersję ,,Nim stanie się tak'', by uczcić szacowny jubileusz zespołu?

Pomysł na 35. lecie Voo Voo

- Postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy: 1.Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40-lecie, bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi. 2. 35 dodać 35 daje 70 a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty. 3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło? Przekroiliśmy nasze melodie na różne drobne części czyniąc z nich nowe, choć jakże podobne do starych formy. Po długiej dyskusji zdecydowaliśmy również, że na dwóch koncertach zagramy nasz wiekopomny przebój Łobi Jabi (z oryginalnym tekstem) nie uprzedzając na których. W ten sposób, żeby go usłyszeć trzeba udać się na wszystkie. Czego Państwu życzę. My tak zrobimy - mówi Wojciech Waglewski, lider Voo Voo.

Jubileuszowa płyta Voo Voo

W ramach jubileuszu 35-lecia, nakładem wydawnictwa ART2 Music ukazała się jubileuszowa kompilacja „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący twórczość zespołu. Jej zapowiedzią jest singiel z dwiema nowymi wersjami utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku grupy. Na rynku są także kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu pt. „Voo Voo” oraz cenionej przez fanów „Sno-powiązałki”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty wydano na dedykowanych, specjalnych kolorach winyli - mówi Wojciech Waglewski, lider Voo Voo.

ZOBACZ TAKŻE