W Łodzi powstał hostel dla osób w kryzysie bezdomności [ZDJĘCIA]

Przy ul. Niciarnianej 41 powstał hostel dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności. Inwestycja zapewni schronienie pensjonariuszom, ale także będzie przyczółkiem do usamodzielnienia się i wyjścia z nałogów.

hotel dla bezdomnych
W Łodzi powstał hostel dla osób w kryzysie bezdomności, fot. lodz.pl
9 zdjęć
hotel dla bezdomnych
hotel dla bezdomnych
hotel dla bezdomnych
hotel dla bezdomnych
hotel dla bezdomnych
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Hostel dla osób w kryzysie bezdomności może przyjąć 70 pacjentów, którzy będą pod stałą opieką terapeutów oraz lekarzy. Placówka ma pomóc w rzuceniu nałogów oraz usamodzielnieniu się pensjonariuszy. Jest to część szerszego projektu walki z bezdomnością. Najpierw przy ul. Niciarnianej 41 wybudowano izbę wytrzeźwień, a teraz stworzono miejsce potrzebne do rozpoczęcia nowego życia.

W jednopiętrowym budynku znajdują się pokoje mieszkalne, jadalnia, pomieszczenia terapeutyczne, łazienki oraz pracownia komputerowa z noclegownią. 

– W biegu dnia codziennego często nie dostrzegamy problemu związanego z bezdomnością. A ci ludzie żyją obok nas i wśród nas. I naszym obowiązkiem jako społeczeństwa jest pomagać. Wybudowaliśmy specjalny hostel. Jest to część szerszego projektu przywracania osób borykających się z bezdomnością dla społeczeństwa – mówi Krzysztof Kumański, dyrektor Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej.

Inwestycje realizowało MCTiPZ, a jej koszt, to 9,5 mln zł, z czego 5 mln zł stanowi dofinansowanie UE.

ZOBACZ TAKŻE