W Orientarium Zoo Łódź kwitnie życie! Na świat przyszły kolejne zwierzątka [ZDJĘCIA]

Mała kitanka, kanguroszczur i nietoperze – w pawilonie Nocny Świat w Orientarium kwitnie życie! Nocny pawilon działa od początku maja, ale zwierzęta szybko się w nim zadomowiły. Od niedawna można oglądać nowo urodzone osobniki, m.in. kitankę lisią.

zwierzęta w Orientarium Zoo Łódź
W Orientarium Zoo Łódź kwitnie życie!
7 zdjęć
zwierzęta w Orientarium Zoo Łódź
zwierzęta w Orientarium Zoo Łódź
zwierzęta w Orientarium Zoo Łódź
zwierzęta w Orientarium Zoo Łódź
zwierzęta w Orientarium Zoo Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

W przyciemnionym świetle można oglądać ojca, matkę, starszą siostrę a teraz także młodą samicę kitanki lisiej. Na świecie pojawił się też mały kanguroszczur, torbacz skrajnie zagrożony wyginięciem. Przedstawicieli tego gatunku rzadko można spotykać w ogrodach zoologicznych, a w Orientarium Zoo Łódź jest aż 5 osobników.

Nocne życie kwitnie w Orientarium Zoo Łódź

– Nasi goście mają szansę obserwować zwierzęta, które na poprzednich wybiegach częściej się chowały. Tutaj, przy wyciemnieniu i odpowiednich warunkach, mamy szansę obserwować jak funkcjonują w nocnych warunkach – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes Orientarium ZOO Łódź. – Powiększyła się nie tylko rodzina kitanek i kanguroszczurów ale także … nietoperzy. W pawilonie Nocny Świat możemy zobaczyć dwa gatunki tych zwierząt: rudawkę nilową i karolię okularową. Warto wiedzieć, że nietoperze mają niesamowity węch! – dodaje Uliana Kałążny kierowniczka jednej z sekcji hodowlanych łódzkiego zoo – są bardzo wyczulone na zapachy i ciekawe nowych aromatów. Dlatego też przygotowujemy im to, co im zasmakuje i bardzo wyraźnie pachnie. W trakcie codziennych pokazowych karmień można zobaczyć na talerzach nietoperzy m.in. gotowane selery ale też zioła: natkę pietruszki czy bazylię. Można też zauważyć owocowe szaszłyki i… całe jabłka.

W nowym miejscu

Zwierzęta na początku musiały przyzwyczaić się do nowych wybiegów i warunków. Najszybciej oswoiły się kanguroszczury i kitanki. Najwięcej czasu potrzebowały za to jeżozwierze. W pawilonie można zobaczyć także binturonga, leniwca, ślepowrony czy galago… Te zwierzęta nazywane są „bush baby” -  to przez specyficzny odgłos, który wydają. Ten odgłos przypomina kwilenie dziecka, ale też sprawia, że galago łatwo namierzyć – mówi Kałążny.

Karmienia pokazowe w Nocnym Świecie odbywają się każdego dnia o godz. 18:00. Orientarium jest czynne jest codziennie od 9:00 do 19:00.

ZOBACZ TAKŻE