Wiejskie produkty prosto od rolnika! Nowe stoiska na Górniaku i targowisku przy Maratońskiej

W Łodzi powstaną dwa nowe miejsca, w których będzie można kupić żywność prosto od rolników z okolic naszego miasta. Na targowiskach Górniak oraz przy ul. Maratońskiej wyznaczone zostaną specjalne miejsca, gdzie w piątki i soboty dostępne będą świeże, wiejskie produkty.

Wiejskie produkty prosto od rolnika! Nowe stoiska na Górniaku i targowisku przy Maratońskiej

– Mieszkańcy naszego miasta będą mieli dostęp do owoców i warzyw prosto od rolnika. Właśnie podjęliśmy na sesji uchwałę w tej sprawie. Powstaną dwie nowe lokalizacje: targowisko Górniak oraz targowisko przy ul. Maratońskiej. Powinny one pokryć zapotrzebowanie mieszkańców całej Łodzi. Jest to odpowiedź na trend, który funkcjonuje we wszystkich dużych miastach. Będzie można zakupić zdrową i wiejską żywność nie ruszając się z dużej aglomeracji. Rolnicy będą mogli od administracji targowisk wynajmować miejsca i sprzedawać swoje produkty. Pokryją także opłatę administracyjną targowiska – mówi Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Łodzi.

Wiejskie produkty w Łodzi w weekendy

Produkty prosto od rolników będą dostępne w piątki i soboty. Na Górniaku pojawią się cztery stoiska, a przy ul. Maratońskiej zostanie wyznaczona część działki.

– Kierujemy podziękowania do kupców, którzy zarządzają tymi terenami, ponieważ to oni wyrazili zgodę na taką współpracę. Jeżeli będzie zapotrzebowanie na większą ilość takich miejsc, to będziemy podejmowali działania w tym kierunku – dodaje Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE