Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza. Dwa budynki zyskują nowe życie [ZDJĘCIA]

Dwie zabytkowe fabryki odzyskują blask. Zaglądamy na plac budowy przy Sienkiewicza 61A i 63.

Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza
Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza. Dwa budynki zyskują nowe życie
12 zdjęć
Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza
Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza
Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza
Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza
Wielki remont fabryk przy Sienkiewicza
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

W zespole budynków przy ul. Sienkiewicza 61A trwają intensywne prace przy odnowie elewacji wschodniej i północnej. Układane są instalacje teletechniczne i sanitarne, wykonano nowy węzeł CO. Dobiega końca montaż nowych okien. 

Przy ul. Sienkiewicza 63 wylewany jest beton na podłogach, ponadto trwają prace murarskie oraz renowacja klatki schodowej. Wykonano instalacje podposadzkowe i rozpoczęto układanie instalacji w piwnicach. Wystartował montaż instalacji elektrycznych i teletechnicznych. W najbliższych tygodniach wykonawca planuje położenie więźby dachowej wraz z deskowaniem, wykonanie izolacji zewnętrznej fundamentów. Ekipy zobaczymy również przy montażu stolarki okiennej oraz instalacji w zakresie okablowania, instalacji teletechnicznych i uzbrajaniu ścian działowych.

Na parterze fabryki pod numerem 61A po remoncie powstaną dwa lokale usługowe, a na wyższych piętrach biura magistratu. W budynku pod numerem 63 znajdą się biura, lokale usługowe i pracownie artystyczne. W planach jest także skwer z placem zabaw, małym amfiteatrem i tarasem restauracji.  Podwórko, co jest obecnie standardem przy łódzkich inwestycjach, będzie zielone. Posadzone zostaną graby i klony oraz kwiaty, krzewy i trawy ozdobne. Pojawią się też nowe ławki i siedziska, stojaki na rowery oraz latarnie.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE