Projekt łódzkiego inwestora, firmy Vision Invest, jest nawiązaniem do inwestycji typu mixed-use (mieszanej funkcjonalności), w których w wyważonych proporcjach łączą się funkcje mieszkalne i handlowo-usługowe. Takie same założenia, choć na większą skalę, przyświecają realizowanym w Łodzi projektom Fuzja (Echo Investment) czy Wi-Ma Widzewska Manufaktura (Holding Cavatina).
Na skraju parku
Po folwarku zachowały się spichlerz i tzw. mleczarnia (chlewnia). W myśl projektu łódzkiej firmy Vision Invest po gruntownym remoncie obiekty mają zostać przystosowane do pełnienia funkcji usługowo-handlowych. Byłoby to łącznie ok. 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej w zabudowaniach odrestaurowanych pod nadzorem konserwatora zabytków.
Na tym jednak nie koniec. Teren folwarku to 11 tys. mkw., więc jest tam wystarczająco dużo miejsca na nową zabudowę. Powstać ma tam 7-kondygnacyjny dom mieszkalny, zbudowany na planie litery E, który przy powierzchni 12 tys. mkw. zaoferuje ok. 240 apartamentów. Ponieważ stanie na terenie objętym nadzorem konserwatorskim, wizerunkowo ma nawiązywać do historycznej zabudowy z czerwonej cegły. Zobowiązujące dla inwestora jest także sąsiedztwo parku, dlatego cała inwestycja ma docelowo tonąć w zieleni, i to nie tylko na poziomie gruntu, bo zostanie wprowadzona także na dachy budynków i tarasy.
Uzupełnieniem inwestycji będzie nowa droga, która połączy teren inwestycji z al. Śmigłego-Rydza.
Inwestor z doświadczeniem
Spółka Vision Invest nie boi się wyzwań rewitalizacyjnych. Przy ul. Piotrkowskiej 40 firma wyremontowała zabytkową frontową kamienicę (niegdysiejszy Dom Bankowy Józefa Rabinowicza powstały w drugiej połowie XIX w.), a całe podwórko za nim, ciągnące się do ul. Wschodniej, zabudowała nowymi budynkami mieszkalnymi. Z kolei przy ul. Kopernika 15/17 firma zmieniła dawną fabrykę szpulek do nici w kameralne osiedle mieszkaniowe.