Włókiennicza. Otwiera się Muzeum Mundurów Policyjnych. W kolejce kilkadziesiąt lokali

W najbliższą sobotę, 14 października przy ul. Włókienniczej 5 oficjalnie zaczyna działalność Muzeum Mundurów Policyjnych. Zbliża się też termin otwarcia kolejnego biznesu w tym rejonie Łodzi – przy Wschodniej 54 powstanie tkalnia dywanów. Tymczasem kolejnych kilkadziesiąt miejskich lokali użytkowych znalazło już zainteresowanych najemców.

Muzeum Mundurów Policyjnych
Muzeum Mundurów Policyjnych otwiera się przy Włókienniczej, fot. Paweł Łacheta
11 zdjęć
Muzeum Mundurów Policyjnych
Muzeum Mundurów Policyjnych
Muzeum Mundurów Policyjnych
Muzeum Mundurów Policyjnych
Muzeum Mundurów Policyjnych
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Muzeum Mundurów Policyjnych zaprasza od soboty, 14 października, po południu. Otwarcie będzie połączone z piknikiem przy Włókienniczej, który startuje o godzinie 12. W Muzeum zobaczyć będzie można uniformy policyjnych formacji z ponad 100 krajów świata, a jeśli któryś wyjątkowo nam się spodoba, zdjęcie w jednym z nich również wchodzi w grę. Bilety wstępu w cenach - 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Włókiennicza – następne lokale w kolejce

Przy Włókienniczej działa już kilka kreatywnych biznesów – niedawno otworzyła się pracownia upcyclingowych ubrań (Mimado Studio) oraz sklep (połączony z kawiarnią) sprzedający ręcznie malowane odlewy gipsowe łódzkich kamienic. Na listopad planowany jest z kolei start ręcznej tkalni dywanów (Tartaruga Studio) przy Włókienniczej 54. W tej okolicy ma również w najbliższych miesiącach otworzyć się kawiarnia w stylu szwedzkim oraz studio tańca.

Ostatnia licytacja przeprowadzona przez miasto wyłoniła ponad 40 kolejnych najemców gminnych lokali użytkowych. Kilkanaście z nich to lokale w budynkach po rewitalizacji. W ramach tej licytacji przy Włókienniczej/Wschodniej mogą powstać kolejne biznesy, m.in. sklep z odzieżą oraz klub fitness. Najemców znalazły również lokale miejskie w innych częściach Łodzi - przy Pomorskiej 11 (sprzedaż  artykułów spożywczych), Pomorskiej 115 (działalność z obszaru medycyny), Rudzkiej 7 (salon kosmetyczny), Przędzalnianej 57 (firma z branży filmowej) czy Sienkiewicza 9 (salon fryzjerski).

ZOBACZ TAKŻE