Wstęga Kobro i woonerf w Nowym Centrum Łodzi. Archicom wybuduje nie tylko mieszkania

Ponad 300 mieszkań, 13 lokali usługowych i mnóstwo zieleni. Spółka Archicom rozpoczyna II etap projektu Flow zlokalizowanego w Nowym Centrum Łodzi. Między nowymi budynkami pojawi się też nowy woonerf i Wstęga Kobro, czyli wyjątkowy element miejskiej przestrzeni.

Nowe Centrum Łodzi - Archicom Flow
Tak ma wyglądać II etap projektu Flow w Nowym Centrum Łodzi, mat. pras.
4 zdjęcia
Nowe Centrum Łodzi - Archicom Flow
Nowe Centrum Łodzi - Archicom Flow
Nowe Centrum Łodzi - Archicom Flow
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Inwestycja powstaje w sąsiedztwie nowoczesnego centrum naukowo-kulturalnego EC1, Bramy Miasta i dworca Łódź Fabryczna. W 11-kondygnacyjnym budynku będzie 314 mieszkań o powierzchni od 30 do 90 m2, dwupoziomowy podziemny parking ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych i liczne lokale usługowe. Powstaną w nich sklepy, restauracje i kawiarnie. Dojazd do budynków zapewni tunel zbudowany w śladzie ul. Hasa.

Woonerf, scena i Wstęga Kobro

Mieszkańcy Flow będą mogli wypoczywać na pełnym zieleni dziedzińcu – znajdą się tam miejsca do piknikowania, ławki, hamaki czy przestrzeń do organizacji seansów plenerowego kina letniego. Tuż obok, w centralnej części inwestycji, powstanie woonerf, a na nim Wstęga Kobro, czyli nawiązująca do twórczości artystki instalacja, która będzie wiła się przez nowe osiedle aż do planowanego Rynku Kobro. Wstęga, oprócz walorów estetycznych będzie pełniła też funkcję użytkową, zmieniając się płynnie w siedzisko, stolik lub stojak na rowery. Na woonerfie stanie też zaaranżowana we współpracy z lokalnymi artystami scena, na której lokatorzy będą mogli organizować spotkania i kameralne wydarzenia kulturalne.

W sumie na dwóch hektarach Nowego Centrum Łodzi Archicom wzniesie pięć budynków, w których znajdzie się 1250 mieszkań. Budowa pierwszego z nich już się rozpoczęła. Drugi etap ma być gotowy pod koniec 2025 roku, a cała inwestycja zakończy się trzy lata później. 

ZOBACZ TAKŻE