Wystawa "Miasto-Moda-Maszyna" wygrała w konkursie na Wydarzenie Historyczne Roku [ZDJĘCIA]

Wystawa "Miasto-Moda-Maszyna" z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zwyciężyła w kategorii "Wystawa" w prestiżowym konkursie „Wydarzenie Historyczne Roku" organizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem Historia.org.pl.

Miasto Moda Maszyna, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi - fot. D. Kulesza
Wystawa "Miasto-Moda-Maszyna" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi , fot. D. Kulesza
11 zdjęć
fot. D. Kulesza
fot. UMŁ
mat. pras.
mat. pras.
mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Celem plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku” jest wyróżnienie twórców najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski. W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii 'Wystawa", jedną z pięciu nominowanych była łódzka "Miasto-Moda-Maszyna". Wystawa stała Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ostatecznie, dzięki głosom internautów, zwyciężyła w tym prestiżowym konkursie.

Wystawa "Miasto-Moda-Maszyna" to wielowątkowa opowieść o Łodzi ukształtowanej przez przemysł włókienniczy, historia o energii i dynamice naszego miasta będącego w nieustannym ruchu, o jego wzlotach i upadkach oraz transformacjach warunkujących życie jego mieszkańców. Na ekspozycję składają się trzy wątki tematyczne, trzy piętra i licząca ponad 2 500 m² przestrzeń wypełniona niemal 400 obiektami z kolekcji CMWŁ.

ZOBACZ TAKŻE