Wyżej nie będą. Piłkarze ręczni Anilany trzynastą drużyną Ligi Centralnej

Do zakończenia rozgrywek w Lidze Centralnej Mężczyzn została jeszcze jedna kolejka, jednak wiadomo już, że szczypiorniści Grot Blachy Pruszyński Anilana w końcowej tabeli będą sklasyfikowani na trzynastej pozycji. Szansę na wyższą lokatę łodzianie zaprzepaścili w miniony weekend.

Gdyby wygrali zaległe spotkanie z gorzowską Stalą, to wciąż mogliby myśleć o wyprzedzeniu Nielby Wągrowiec i awansie na dwunastą lokatę. W tym meczu niespodzianki jednak nie było. Wyżej notowana ekipa z województwa lubuskiego wywiązała się z roli faworyta i zwyciężyła 36:33. Tym samym łodzianie z dorobkiem 28 pkt. pozostali na trzynastej pozycji i stracili możliwość minięcia Nielby, która ma cztery oczka więcej. Za ekipą z Sobolowej plasują się natomiast gracze Zagłębia Handball Team Sosnowiec (19) i MKS Wieluń (8).

W ostatnim meczu sezonu zespół Grot Blachy Pruszyński Anilana zagra w Sosnowcu (18 maja, godz. 18:00).

Budimex Stal Gorzów Wielkopolski - Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 36:33 (20:13). Bramki dla Anilany: Aleksander Pinda 12, Konrad Czech 6, Bartosz Pawlak 4, Kamil Katusza 2, Damian Skowroński 2, Dawid Jakubiec 2, Damian Wawrzyniak 1, Anton Wieliczko 1, Igor Helwak 1, Antoni Rutkowski 1, Marcel Kamiński 1.

ZOBACZ TAKŻE