Zaprojektuj rzeźbę kota, która stanie na Kocim szlaku na Księżym Młynie. Konkurs niebawem

Już niebawem Urząd Miasta Łodzi ogłosi konkurs na zaprojektowanie i wykonanie rzeźb kotów, które mają stanąć przy uliczce Koci Szlak na Księżym Młynie. Pomysł powstał wśród łodzian, a inni łodzianie go podchwycili i przegłosowali w Budżecie Obywatelskim. Cały projekt ma kosztować około 85 tys. zł.

fot. ŁÓDŹ.PL
Koty mają upiększyć Koci szlak na Księżym Młynie

Pomysłodawca projektu zaproponował, by na Kocim Szlaku stanęło kilka rzeźb kotów o naturalnej wielkości. Każdy z kotów ma mieć atrybuty nawiązujące do historycznego przeznaczenia budynku czy obiektu, obok którego będzie stał.

I tak na przykład przy bocznicy kolejowej miałby stanąć „Kot Kolejowy” z lizakiem dróżnika i w czapce kolejarza. Natomiast w okolicach domu familijnego przy ul. Księży Młyn 12 ma stanąć rodzina „Kotów Familijnych” – mama, tata i mały kotek, a przy szkole „Kot Szkolny” z plecakiem lub tornistrem. Będzie także „Kot przy Pompie” pijący wodę z miski czy „Kot Komórkowy”, który ma stanąć przy wyremontowanych komórkach.

Kocie rzeźby mają urozmaicić i uatrakcyjnić przestrzeń Księżego Młyna, jednego z najważniejszych miejsc turystycznych w Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE