W naszym mieście funkcjonuje sześć Miejskich Centrów Medycznych:
- „Górna”,
- „Widzew”,
- „Polesie”,
- „Śródmieście”,
- „Bałuty”
- miejski szpital im. Karola Jonschera.
Przychodnie funkcjonują w każdej części miasta. Ich dogodne lokalizacje to ułatwienie i wygoda dla każdego mieszkańca niezależnie od wieku. Przy MCM-ach działają również Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora, czyli miejsca, w których osoby po 60. roku życia mogą realizować swoje pasje.
Co oferują placówki?
W każdym z Miejskich Centrów Medycznych można umówić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu oraz wykonać podstawowe badania laboratoryjne. Oprócz tego do dyspozycji pacjentów są alergolodzy, dermatolodzy, otolaryngolodzy, chirurdzy ogólni, ortopedzi, traumatolodzy i ginekolodzy.
Profilaktycznie warto też przyjść na wizytę do stomatologa – przynajmniej raz na pół roku. Jeśli pacjent wymaga interwencji lekarskiej – medycy z Miejskich Centrów Medycznych mogą nieodpłatnie usunąć próchnicę i wypełnić ubytek. Jeżeli będzie to konieczne, wykonają zabieg wyrwania zniszczonego zęba. Istnieje możliwość zamówienie protezy, a raz na pięć lat specjaliści wykonają ją bezpłatnie.
Osoby, które czują dyskomfort przy poruszaniu się lub mają ograniczone zdolności ruchowe, mogą zapisać się na rehabilitację. Placówki są wyposażone w nowy specjalistyczny sprzęt, który wspomoże w powrocie do zdrowia lub zmniejszy ból i ograniczenia w poruszaniu się. Pamiętaj! Aby skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, musisz posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.
Jak skorzystać z oferty?
Aby korzystać z bogatej oferty zdrowotnej miejskich placówek, należy zapisać się do wybranego Miejskiego Centrum Medycznego. To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić albo pójść do wybranej przychodni i złożyć deklarację.