Znakomity występ Anilany. Szczypiorniści z Sobolowej sprawili niespodziankę w Kielcach

W meczu 12. kolejki Ligi Centralnej Mężczyzn piłkarze ręczni Grota Blachy Pruszyński Anilana postarali się o dużą niespodziankę i w meczu wyjazdowym pokonali znacznie wyżej notowaną ekipę SMS ZPRP I Kielce.

piłka ręczna
Piłkarze ręczni Grota Blachy Pruszyński Anilana postarali się o dużą niespodziankę

Łodzianie przystępowali do meczu mając na koncie tylko siedem punktów. Dorobek rywali był trzy razy większy, więc faworyta nie było trudno wskazać. Na boisku lepszą ekipą okazali się jednak goście. Zespół z Sobolowej do przerwy przegrywał 13:14, a w 44. minucie gospodarze mieli cztery bramki przewagi (20:16). Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy z nawiązką odrobili straty. Pięć minut przed końcem meczu na tablicy wyników był remis 22:22, a po ostatniej syrenie łódzka ekipa cieszyła się z wygranej 24:23.

Po tym sukcesie szczypiorniści Anilany wciąż są na trzynastym miejscu w tabeli, ale do wyprzedzającej ich Olimpii Piekary Śląskie tracą już tylko trzy oczka. W trzynastej kolejce łodzianie przy Sobolowej zmierzą się z czwartym w klasyfikacji AKPR AZS AWF Biała Podlaska (16 grudnia, godz. 18:00).

SMS ZPRP I Kielce - Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 23:24 (14:13). Punkty dla Anilany: Szymon Krajewski 5, Aleksander Pinda 4, Damian Wawrzyniak 4, Kamil Katusza 3, Bartosz Pawlak 3, Jakub Winiarski 2, Konrad Czech 2, Damian Skowroński 1.