Zostań opiekunem słoni. Orientarium Zoo Łódź poszukuje pracowników

Praca opiekuna słoni jest ciężka i wymagająca. Nie wystarczą tylko dobre chęci. Ten, kto się jej podejmie, powinien być sprawny fizycznie i wytrzymały na stres.

opiekun sloni, orientarium zoo lodz
Praca opiekuna słoni jest ciężka i wymagająca, fot. ŁÓDŹ.PL
4 zdjęcia
opiekun sloni, orientarium zoo lodz
opiekun sloni, orientarium zoo lodz
opiekun sloni, orientarium zoo lodz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Praca ze zwierzętami to ciągłe niespodzianki. Nie ma mowy o drapaniu słonia za uchem czy mizianiu po trąbie. To dzikie zwierzęta i należy o tym pamiętać.

Obowiązki opiekuna słoni

Do obowiązków nowych opiekunów należeć będzie nie tylko opieka nad zwierzętami, ale też dbanie o wybieg Aleksandra, Taru i Kyana. Szykowanie jedzenia, codzienne karmienia pokazowe, kąpiele. Jeden słoń potrafi zjeść ponad 100 kg pokarmu w ciągu dnia, a to, co zje, potem musi wydalić. Do posprzątania jest nawet 100 kg odchodów dziennie i to tylko po jednym słoniu.

W łódzkim ogrodzie mieszkają aż trzy słonie indyjskie.

Stado słoni wkrótce się powiększy

W Orientarium Zoo Łódź przydadzą się kolejne ręce do pracy, szczególnie że już wkrótce ma tu dotrzeć kolejny słoń. Nowy osobnik do Łodzi przyjedzie prosto z ogrodu w Płocku.

Póki co na terenie łódzkiego zoo mieszka trzech kawalerów. Tu pod okiem najstarszego z samców, Aleksandra, mają nauczyć się, jak żyć w stadzie. Ogród dysponuje największym wybiegiem dla słoni w Europie.

Goście Orientarium Zoo Łódź mogą codziennie obserwować kąpiele tych niezwykłych zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE