wróć do artykułu
Zmieniaj zdjęcia za pomocą strzałek na klawiaturze
6 / 11

Noc Muzeów Łódź 2024 w pigułce. Polecane trasy, specjalne linie MPK Łódź, najlepsze atrakcje [MAPA]

Noc Muzeów Łódź 2024 - mapa, EC1 łódź, Muzeum Książki Artystycznej
Noc Muzeów Łódź 2024 - mapa
Trasa II - blisko ulicy Piotrkowskiej

7. EC1 Łódź - Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Centrum Nauki i Techniki, ul. Targowa 1/3
Czeka tu na Ciebie m.in. wystawa „Kino Polonia” – zapierająca dech w piersiach opowieść o ponad 120-letniej polskiej kinematografii, profesjonalne studia filmowe, strefa retro z komputerami i automatami arkadowymi z lat 80. i 90. i „Anatomia komiksu” – unikatowa na skalę kraju wystawa stała poświęcona komiksowi, od pomysłu aż po adaptacje filmowe, ścieżka „Przetwarzanie energii”, która prezentuje nie tylko funkcjonowanie elektrowni w minionych czasach, ale również nowoczesne metody wykorzystania różnych źródeł energii, a także wejście na taras widokowy na na szczycie chłodni kominowej o wysokości 40 m. Bilety kosztują symboliczne 1 zł do każdego centrum osobno.

8. FABRYKA AKTYWNOŚCI MIEJSKIEJ, ul. Tuwima 10
Po dawnej fabryce maszyn i przyborów tkackich oprowadzą Cię fabrykanci w strojach z epoki, zabierając w podróż do czasów Henryka Wagnera – ówczesnego właściciela Fabryki Aktywności Miejskiej. Dla wytrwałych przewidziana została niepowtarzalna okazja do wspólnego zagrania w Monopoly Łódź w rozmiarze XXL!

9. MIEJSKA GALERIA SZTUKI, Galeria Re:Medium, ul. Piotrkowska 113
Na zwiedzających czeka wystawa „Łódź od kuchni. Słownik łodzianizmów” oraz spotkanie z udziałem Natalii Konca (Namazane) i Teodora Durskiego – współtwórców tegorocznej edycji (godz. 18:30).

10. MUZEUM KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ, tymczasowa siedziba w kamienicy pod Gutenbergiem ul. Piotrkowska 86
Zobaczysz tam wystawę plakatów i okładek książek, nagrodzonych w 69. edycji międzynarodowego konkursu „Typo Directors Club” w 2023 r.

11. GALERIA ASP, ul. Piotrkowska 68
Dostępna jest tam wystawa malarstwa i rzeźby Michała Franciszka Pawłowskiego „Solo Capolavori”, słynnego na cały świat polskiego artysty, który specjalizuje się w witrażu i malarstwie monumentalnym.

12. IZBA PAMIĘCI ADWOKATURY, Okręgowa Rada Adwokacka, ul. Piotrkowska 63
Wizyta w tym miejscu to okazja, by zobaczyć starodruki z XVII w, dokumenty sądowe, dyplomy z czasów I i II Rzeczpospolitej, zdjęcia, pamiątki po adwokatach z czasów przedwojennych i wojennych. Dostępne będą także stroje adwokackie sprzed wojny oraz coś specjalnego, czyli rekonstrukcja ubioru justyciariusa – średniowiecznego prawnika.


ZOBACZ TAKŻE