4 / 8

Co to był za sezon! Wielkie osiągnięcia drużyn sportowych z Łodzi. Czym mogą się pochwalić?

TME SMS
Piłkarki z historycznym sukcesem
Dwie łódzkie drużyny w minionych rozgrywkach walczyły o obronę złotych medali, ale sztuka ta im się nie udała. Piłkarki TME SMS rywalizację w Orlen Ekstralidze Kobiet zakończyły na trzeciej pozycji, natomiast waterpoliści ŁSTW zajęli czwarte miejsce w ekstraklasie piłki wodnej. Obie ekipy triumfowały jednak w pucharowych rozgrywkach. Podopieczne Marka Chojnackiego w finałowym meczu Orlen Pucharu Polski ograły w Radomiu AP Orlen Gdańsk 5:0 i tym samym po raz pierwszy w historii sięgnęły po to trofeum. Szesnaście Pucharów Polski mają już natomiast w swojej kolekcji zawodnicy prowadzeni przez Edwarda Kujawę. W tegorocznym turnieju finałowym w Gliwicach zespół kierowany przez tego utytułowanego szkoleniowca okazał się lepszy m.in. od przyszłego wicemistrza i mistrza Polski. W półfinale łodzianie wygrali 12:10 z Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom (ówczesnym liderem ekstraklasy), a w finale pokonali 7:4 AZS Uniwersytet Łódzki, który później sięgnął po mistrzostwo kraju.