повернутися до статті
Міняйте фотографії за допомогою стрілок на клавіатурі
2 / 11

Wielkie inwestycje tramwajowe zmieniają Łódź. Ważne remonty i zupełnie nowe projekty [MAPA]

Remont Wojska Polskiego - nowe torowisko
Nowe torowisko na modernizowanej ul. Wojska Polskiego
Wielki plac budowy

Na liście obecnie prowadzonych inwestycji są torowiska w ul. Wojska Polskiego, Północnej, Ogrodowej, Legionów, Cmentarnej, na placu Wolności, ul Przybyszewskiego, al. Śmigłego-Rydza i na trasie do Konstantynowa Łódzkiego. To w sumie 15 km tras tramwajowych, po których w większości pojedziemy jeszcze w tym roku.

– Największą naszą aktualną inwestycją jest przebudowa ul. Wojska Polskiego razem z torami w ul. Strykowskiej i krańcówką przy ul. Inflanckiej. Na wielu odcinkach położone są już nowe szyny, gotowa jest tarcza skrzyżowania z ul. Inflancką, sukcesywnie będziemy oddawać kolejne odcinki jezdni. Całość będzie gotowa przed końcem roku – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego obejmuje także chodniki, budowę drogi rowerowej oraz przebudowę przystanków MPK.

W ramach programu rewitalizacji modernizowane są trasy tramwajowe w ulicach Ogrodowej, Północnej, Legionów, Cmentarnej i na placu Wolności. Wszystkie rozpoczęły się od prac ziemnych i wymiany instalacji, po czym weszły w etap widoczny już na powierzchni. Zaawansowanie prac najlepiej widać na ciągu ul. Ogrodowej i Północnej, ale układanie nowych szyn rozpoczęło się już także na ul. Legionów i pl. Wolności. Te inwestycje także będą gotowe na koniec tego roku. W przyszłym natomiast do użytku zostaną oddane zmodernizowane torowiska w ulicach Przybyszewskiego oraz Konstantynowskiej, dzięki czemu Łódź odzyska połączenie tramwajowe z Konstantynowem.


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ