1000 nowych miejsc pracy w ŁSSE. Daikin wybuduje fabrykę

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie fabryka. Wybuduje ją japońska firma Daikin, gwarantując 1000 miejsc pracy.

fot. Envato Elements
Nowa fabryka zagwarantuje 1000 miejsc pracy.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała nowego wielkiego inwestora – japońską firmę Daikin będącą jednym z największych producentów urządzeń wentylacyjnych i grzewczych na rynku europejskim. Zainwestuje ona ok. 1,5 mld zł w fabrykę pomp ciepła, którą zbuduje w Ksawerowie. Do 2025 r. zatrudnienie ma tam znaleźć ok. 1000 osób.

– To przedsięwzięcie jest dla nas bardzo ważne – podkreślił Masatsugu Minaka, prezes firmy Daikin, podpisując umowę z ŁSSE. – Rynek europejski jest jednym z najważniejszych rynków na świecie. Dzieje się tak, ponieważ Europa to region świadomy aspektów środowiskowych, który inwestuje w nowe energie, a także dba o to, by obniżać emisję ze spalań.

Japońska firma zdecydowała się na inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za sprawą jej naturalnych atutów: położenia w centralnej Polsce, dobrej sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu wokół Łodzi oraz dostępności wykwalifikowanych pracowników. Daikin zapowiada, że fabryka w Ksawerowie stanie się do 2025 r. jego największym zakładem produkcyjnym w Europie, a ma ich obecnie 12.

Daikin Industries to blisko stuletni koncern technologiczny z siedzibą w Osace. Zajmuje się przede wszystkim produkcją klimatyzatorów, oczyszczaczy powietrza i urządzeń grzewczych, w tym pomp ciepła. Firma jest obecna w blisko 170 krajach na całym świecie. Zatrudnia ok. 89 tys. osób.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ