79. rocznica likwidacji Litzmannstadt Ghetto. Spotkanie z Konstantym Gebertem

Jeszcze do czwartku, 31 sierpnia, trwają wydarzenia towarzyszące obchodom 79. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto. W ich ramach łodzianie mogą wybrać się na spotkanie z Konstantym Gebertem, publicystą, dziennikarzem i autorem wielu książek.

Konstanty Gebert
Konstanty Gebert

Rozmowę o jego najnowszej publikacji „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela” w środę, 30 sierpnia, o godz. 18:00 poprowadzi Marta Kubica, dyrektorka Elnet-Poland. Po raz pierwszy z udziałem publiczności zostanie nagrany także nowy odcinek podcastu „Ziemia Zbyt Obiecana”.

„Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu, w którym Konstanty Gebert opowiada jego historię, pokazuje społeczeństwo – od wielobarwnego tłumu, poprzez tożsamości diasporyczne, po współczesne spory o to, kto jest Żydem. Łódzkie spotkanie ma podjąć temat różnic między relacjami polsko-żydowskimi i polsko-izraelskimi. Na spotkanie obowiązują zapisy: zapisy@centrumdialogu.com. Spotkanie będzie tłumaczone na jęz. angielski. 

Obchody 79. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto zakończą się w czwartek, 31 sierpnia, spotkaniem połączonym z oprowadzaniem po wybranych ekspozycjach stałych Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15). Wydarzenie o godz. 14:00 odbędzie się pod hasłem „Granica światów – granica człowieczeństwa. Zagłada Żydów wpisana w zaginiony kwartał Łodzi”. Wstęp jest płatny (7 zł bilet normalny, 5 zł  bilet ulgowy).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ