Akademia Polskiego Filmu. To świetna propozycja dla miłośników rodzimego kina!

10 października o godz. 17:00 w Muzeum Kinematografii rozpocznie się pierwszy semestr dwuletniego cyklu Akademii Polskiego Filmu. Każde spotkanie składa się z godzinnego wykładu filmoznawcy lub historyka kina oraz projekcji dwóch polskich filmów fabularnych. Spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek o 17:00 w kinie Kinematograf, aż do 23 stycznia 2023 roku.

olga_koko/envato.com
Akademia Polskiego Filmu

W I semestrze są omawiane i prezentowane dzieła zrealizowane w latach 1908-1954, począwszy od niemychobrazów, przez najciekawsze polskie filmy dźwiękowe z lat 30. aż po tytuły nakręcone po zakończeniu II wojny światowej. Cena karnetu na wszystkie zajęcia wynosi 150 zł, a bilet na pojedyncze wykłady kosztuje 15 zł.

Program Akademia Polskiego Filmu realizowany jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy w kinach i na uczelniach w wielu miastach, m.in.w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Kielcach, a nawet w Tybindze.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ