Udział w wykładzie będzie odpowiedzią na pytanie dlaczego warto myśleć pozytywnie? Pomoże zrozumieć, jak pozytywne myślenie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, a także na jakość życia, szczególnie w tzw. późnej dorosłości. Uczestnicy dowiedzą się, jak zmiana podejścia do codziennych wyzwań i trudności może poprawić ich nastrój, zwiększyć efektywność oraz relacje z innymi. Wykład może być inspiracją do wprowadzenia nawyków, które wspierają optymizm i pozwalają lepiej radzić sobie ze stresem.
To już V edycja Akademii Pozytywnego Seniora - cyklu spotkań z ekspertem skierowanych do osób dojrzałych, które mają edukować, rozwijać i skłaniać do dyskusji. Co miesiąc do grudnia zaplanowano panele i wykłady o różnorodnej tematyce.
Plan kolejnych wykładów:
- 18 listopada, godz. 13:30 - wykład: „Lekcja akceptacji! Jak poradzić sobie ze śmiercią i stratą”
Udział w wykładzie to lekcja akceptacji tego, co nieodzowne, choć trudne do zaakceptowania. Uczestnicy będą mieli możliwość zrozumienia procesu żałoby. Dowiedzą się, jak konstruktywnie przeżywać stratę i radzić sobie z bólem po odejściu bliskiej osoby. Omówione zostaną strategie budowania akceptacji i wewnętrznej równowagi, które dają szansę nie tylko na skuteczne radzenie sobie z żalem, ale także na odnalezienie nowego sensu i nadziei w życiu.
- 16 grudnia, godz. 13.30 - wykład: „Prawa, potrzeby, granice! Dlaczego warto być asertywnym?”
Uczestnicy wykładu nauczą się wyrażania swoich potrzeb i uczuć w sposób pewny, ale jednocześnie szanujący innych. Uczestnicy poznają korzyści z przejawiania asertywnej postawy w relacjach prywatnych i społecznych.