Bartek Rosiak. Przyjdź na spotkanie z najmłodszym łódzkim nauczycielem. Kiedy?

W podstawówce ledwo zdawał z klasy do klasy. W liceum okazał się wybitny. Dwudziestojednoletni Bartek Rosiak to najmłodszy łódzki nauczyciel. Przyjdź na spotkanie z polonistą wychowanym w rodzinie zastępczej.

Bartek Rosiak
Dwudziestojednoletni Bartek Rosiak to najmłodszy łódzki nauczyciel
5 фотоs
Bartek Rosiak
Bartek Rosiak
Bartek Rosiak
Bartek Rosiak
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Już w przedszkolu Bartek zamieszkał na stałe z babcią Basią. Gdy miał 7 lat, zmarła jego mama, a on wpadł w otchłań traumy. W podstawówce ledwo przechodził z klasy do klasy. Uchodził za ucznia słabego i mało zdolnego, choć gdy szedł do szkoły, to umiał czytać, pisać i liczyć. Pod koniec VIII klasy wychowawca powiedział jego babci, żeby lepiej wybrał kiepskie gimnazjum, a później zawodówkę, bo i tak nic więcej z niego nie będzie. 

W wieku 12 lat zaczął kręcić dokument o hitlerowskim obozie dla dzieci przy ul. Przemysłowej. 

– Zajęło mi to 2 lata i na sam koniec podczas renderowania wysiadł komputer. Kilku informatyków próbowało odzyskać materiał, ale bezskutecznie – wspomina. To wtedy poczuł, czym jest hejt. Bo część osób uznała, że filmu pewnie w ogóle nie było. – Przez pół roku nie mogłem dojść do siebie. Czułem, że nie jestem w stanie znów zaczynać od początku. W końcu uznałem, że nie muszę tego robić tak samo. I powstał film dużo bardziej dojrzały – opowiada.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ