„Biblioteka Emocji” – znajdź książkę pasującą do... Twojego nastroju

We wtorek (22 lutego) otworzy się „Biblioteka Emocji”. Wyszukamy w niej książki za pomocą emocji, które towarzyszą nam przy czytaniu danych tytułów.

fot. ŁÓDŹ.PL
"Biblioteka Emocji" to projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi
3 фото
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (3)

„Biblioteka Emocji” to specjalnie wydzielona strefa w Bibliotece Otwartej (ul. Narutowicza 8/10), w której książki nie wybiera się po tytule czy gatunku, tylko po rodzaju emocji, które w niej przeważają. Dostępna będzie od 22 lutego od godz. 10:00.

Projekt „Biblioteki Emocji” jest finansowany ze środków programu „Kreatywna Europa”. W jego ramach oprócz fizycznych regałów powstała także platforma internetowa www.loveforlivres.org, która oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania książek – w oparciu o emocje, które towarzyszą lekturze. Strona pozwala także na katalogowanie książek m.in. ze względu na porę, która najlepiej sprzyja lekturze danej pozycji.

Projekt zakładał także szkolenie pracowników Biblioteki biorących udział w projekcie. W seminarium w Paryżu wzięli udział w szkoleniu dotyczącym procesów emocjonalno-poznawczych, promocji czytelnictwa i nowych technologii.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ