Bokser ŁKS Łódź, Olivier Hojeński z brązowym medalem na Hungarian Kickboxing World Cup 2024

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ŁKS Łódź Boks na międzynarodowych zawodach Hungarian Kickboxing World Cup 2024. Pierwszy międzynarodowy start zakończył się zdobyciem brązowego medalu dla Polski.

zawodnik boksu
Bokser ŁKS Łódź z brązowym medalem ważnych zawodów!

Węgierski Puchar Świata to bardzo duża impreza – brało w niej udział ponad 3500 sportowców z 50 krajów. Wśród zawodników znalazło się troje z ŁKS Łódź Boks: Olivier Hojeński, Weronika Śmigielska i Michał Magin. Największy sukces odniósł Hojeński, który zakończył zawody z brązowym medalem. W debiucie na międzynarodowej imprezie w K-1 do 71 kg pokonał bardzo mocnego reprezentanta Ukrainy, ale w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika z Rumunii.

Bez medali, ale z podniesionymi głowami do Łodzi wrócili Śmigielska i Magin. Zawodniczka ŁKS-u przegrała swoją walkę na punkty 1:2, jednak sztab szkoleniowy podważał ten werdykt, twierdząc, że jest on bardzo krzywdzący. Jako ostatni w szranki z rywalem stanął Michał Magin. Niestety przegrał decyzją 0:3. Mimo to debiut tej sekcji na mocno obsadzonych międzynarodowych zawodach trzeba uznać za bardzo udany.

– Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy dołożyli choćby najdrobniejszą cegiełkę do tego wyjazdu. Dzięki Wam nasza młodzież ma szansę się rozwijać, rywalizując z najlepszymi na świecie – powiedział na koniec zawodów trener Grzegorz Goliński.

W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli drugie miejsce, tuż za Węgrami, zdobywając 166 medali na całej imprezie.