Centralna Liga Juniorów. Lech Poznań przypieczętował spadek Widzewa

Wyjazdowa porażka 1:3 z poznańskim Lechem przypieczętowała spadek Widzewa z CLJ U-19. Szansę na wygranie rywalizacji w grupie I CLJ U-17 nadal ma natomiast AKS SMS. W grupie A CLJ U-15 tabelę zamyka Łódzka Akademia Futbolu, a tuż nad nią plasuje się Widzew.

Centralna Liga Juniorów U-17. Foto: Marek Młynarczyk

Tak naprawdę szansę na utrzymanie w najstarszej grupie CLJ widzewiacy pogrzebali w poprzedniej kolejce porażką 3:5 z Odrą Opole. Później zgodnie z oczekiwaniami Odra na własnym boisku ograła 3:1 zamykającą stawkę Sandecję Nowy Sącz, a Widzew w takich samych rozmiarach przegrał z aktualnym liderem rozgrywek. W 28. kolejce Widzew przed własną widownią zagra z Cracovią (19 maja, godz. 16:00). Gospodarze tego spotkania mają 22 pkt. i do dwunastej w klasyfikacji Odry tracą dziesięć oczek.

Pięć punktów dzieli natomiast warszawską Legię od AKS SMS. Lider grupy I CLJ U-17 na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma 66 pkt., a zespół z Łodzi – 61. Trzecią lokatę z dorobkiem 59 pkt. zajmuje warszawska Polonia, która w 29. kolejce zagra na wyjeździe z Legią, a sezon zakończy na własnym boisku meczem z AKS SMS (26 maja, godz. 13:00). Ten ostatni w następnej serii spotkań podejmie zajmujący ostatnią lokatę GKS Bełchatów (18 maja, godz. 15:00).

Wyjazdowa wygrana 4:2 z Varsovią pozwoliła widzewiakom zniwelować do jednego punktu stratę do tego rywala. Widzew ma teraz dziewięć punktów, ale w tabeli grupy A CLJ U-15 wciąż plasuje się na przedostatniej pozycji. Stawkę zamyka ŁAF, mający tylko trzy oczka. Ten zespół w jedenastej serii spotkań w roli gospodarza przegrał 0:3 z warszawską Polonią. W następnej kolejce 18 maja ŁAF zagra na wyjeździe z prowadzącą w rozgrywkach Legią Warszawa (godz. 14:00), a Widzew podejmie piątą w klasyfikacji Wisłę Płock (godz. 15:00).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ