Centrum Nauki i Techniki w EC1. Nawet 80% dofinansowania na szkolne wycieczki

Interaktywne centrum nauki w Łodzi znalazło się w ministerialnym programie „Poznaj Polskę”. To oznacza, że dzieci i młodzież mogą wziąć udział w szkolnych wycieczkach za jedną piątą ceny.

fot. EnvatoElements
Centrum Nauki i Techniki w EC1 z dofinansowaniem dla dzieci i młodzieży

Malbork, Wawel, Hala Stulecia i EC1 w Łodzi - to tylko część atrakcji, które trafiły do programu, w ramach którego szkoły mogą liczyć nawet na 80 proc. dofinansowania do wycieczek na ciekawe warsztaty, wystawy i wydarzenia kulturalne.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2021/2022 to dobra okazja, aby skorzystać z nowych zajęć w świetnie wyposażonych laboratoriach Centrum Nauki i Techniki EC1. Dla uczniów przygotowano również kontynuację popularnych „Zajęć z klasą” oraz całodzienny pakiet dla szkół - Piątka w Centrum.

– Już wiosną cieszyliśmy się z dużej liczby szkolnych wycieczek. Szkoły, wybrały nasze centrum jako miejsce wartościowej edukacji, jak również integracji uczniów, którzy przeszli wymagający test wielomiesięcznej nauki zdalnej – mówi Paweł Barczyński z Działu Naukowo-Dydaktycznego CNiT EC1. – W trakcie wakacji przygotowaliśmy zatem bardzo bogatą propozycję programową. Pomagamy zrozumieć między innymi takie zagadnienia jak klimat, genetyka czy szeroko pojęte przetwarzanie energii. Kładziemy nacisk na interakcję, wykorzystujemy nasze wystawy do jasnego prezentowania nawet pozornie zawiłych kwestii. Ministerialne dofinansowanie, które mogą pozyskać szkoły jeszcze poszerzy dostęp do naszych zajęć, warsztatów i spotkań – dodaje Paweł Barczyński.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ