Chodniki, ławki i inwestycje rowerowe, które powstaną w 2024 r. dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Równe chodniki, więcej ławek i udogodnienia dla rowerzystów to sprawy ważne dla łodzian. Widać to m.in. we wnioskach zgłoszonych do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wybór wykonawców 13 takich projektów. Prace zrealizowane zostaną jeszcze w 2024 roku.

droga rowerowa, nowy chodnik, ławka Łódź
Inwestycje, które powstaną w Łodzi w 2024 r. dzięki BO
7 фотоs
droga rowerowa, nowy chodnik, ławka Łódź
Stojaki rowerowe i droga dla rowerów
Ławka
Nowy chodnik na osiedlu Mireckiego
Droga rowerowa
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Dla pieszych

Nowe chodniki powstaną wzdłuż ul. Pomorskiej (od rynku Nowosolna aż do granicy z Mileszkami), ul. Pojezierskiej i ul. Wigury. Na ul. Pojezierskiej pojawią się także ułatwienia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami (np. specjalne płytki dla niewidomych), a pod szkołą podstawową przy ul. Wigury – donice z roślinami, które odgrodzą ją od samochodów. Aby było bezpieczniej na narożniku ul. Pomorskiej i ul. Wschodniej zamontowane zostaną barierki, także ozdobione donicami.

Dla spacerowiczów

Łodzianie chętnie zgłaszali do ŁBO również miejsca, gdzie powinny stanąć nowe ławki. To ważne przystanie na chwilę odpoczynku, zwłaszcza dla osób starszych. Sześć nowych ławek pojawi się wzdłuż ul. Strażackiej i ul. Kongresowej, a siedem kolejnych przy ul. Kosmonautów. 

Dla rowerzystów

Przy ul. Wierzbowej zamontowane zostaną stojaki rowerowe, a aby ułatwić rowerzystom przejazd w rejonie dworca Łódź Kaliska, obniżony zostanie krawężnik. Powstaną też: 

  • połączenie, dzięki któremu przejedziemy z drogi rowerowej na ul. Pabianickiej w ul. Długą;
  • przejazdy rowerowe w rejonie skrzyżowania ul. Obywatelskiej i al. Jana Pawła II oraz łącznik do ul. Braterskiej;
  • połączenie ul. Sejmowej z drogą rowerową na ul. Paderewskiego. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ