„Ciche godziny" w sali obsługi NFZ Łódź. Co to takiego i dla kogo są?

„Ciche godziny” to czas ograniczenia bodźców wzrokowych i słuchowych w salach obsługi NFZ Łódź. Powstałe z myślą o osobach wysokowrażliwych i w spektrum autyzmu, które źle znoszą nadmierne natężenie dźwięków, świateł oraz przebywanie pośród tłumu.

fot. NFZ Łódź
Widok na salę obsługi łódzkiego NFZ podczas „cichej godziny"

„Ciche godziny" we wtorek

W każdy wtorek w godz. 14:00 – 15:00 w sali obsługi klientów przy ul.  Targowej 35 w Łodzi i w siedzibach  oddziałów wojewódzkich NFZ Łódź panują specjalne warunki. Światła są wygaszone lub przyciemnione, a telefony i komunikaty głosowe wyciszone. Rozmowy są prowadzone – zarówno przez pracowników, jak i klientów – w sposób cichy i niezakłócający spokoju. 

Zarezerwuj dłuższą „cichą” wizytę NFZ Łódź

Osoby ze szczególnymi potrzebami oraz ich opiekunowie mogą także skorzystać z wydłużonego, 30-minutowego czasu obsługi w odizolowanym, wyciszonym pokoju, w którym z doradcą będziemy sam na sam, bez innych klientów. Taką wizytę można zarezerwować przez stronę nfz-lodz.pl lub infolinię.

  • stronę internetową (kliknij poniżej w przycisk „Zarezerwuj wizytę”)
  • telefon – zadzwoń na numer 800-190-590 (<link https://www.nfz.gov.pl/kontakt/telefoniczna-informacja-pacjenta/>Telefoniczna Informacja Pacjenta</link>).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ