CKD w Łodzi zapewnia najwyższe standardy. Sprawdź, jakich lekarzy tam znajdziesz [ZDJĘCIA]

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest jedną z najważniejszych i najbardziej strategicznych inwestycji w ochronę zdrowia w Polsce. To nowoczesny kampus, który ma na celu nie tylko zapewnienie najwyższej jakości opieki zdrowotnej, ale także stworzenie optymalnych warunków do edukacji i innowacji w medycynie.

CKD w Łodzi
CKD w Łodzi
5 фотоs
CKD w Łodzi
CKD w Łodzi
CKD w Łodzi
CKD w Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

W kampusie w ciągu kilku lat przeprowadzonych zostało wiele inwestycji. Od 2018 r. realizowany jest drugi etap budowy CKD, który obejmuje m.in. utworzenie Akademickiego Ośrodka Onkologicznego i Ginekologiczno-Położniczego, nowych oddziałów w ramach Centralnego Szpitala Klinicznego, bloku operacyjnego z salą wybudzeń, nowego SOR-u, Zespołu Poradni Specjalistycznych oraz Ośrodka Radioterapii.

W październiku 2023 r. zakończyły się prace termomodernizacyjne Centralnego Szpitala Klinicznego, a w 2024 r. przeniesiono tam oddziały ginekologiczno-położnicze z Uniwersyteckiego Centrum Ginekologiczno-Położniczego im. L. Rydygiera oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Pirogowa, Klinikę Medycyny Paliatywnej i Klinikę Geriatrii z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM oraz kliniki onkologiczne z Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika.

Trwa budowa Ośrodka Radioterapii, który będzie połączony z budynkiem szpitala, poradniami i Oddziałem Chemioterapii Dziennej. Powstaną tam Zakład Medycyny Nuklearnej, Zakład Diagnostyki Obrazowej oraz Zakład Radioterapii. Dzięki temu wszystkie elementy związane z promieniotwórczością zostaną zgromadzone w jednym miejscu.

Kampus CKD to również Zespół laboratoriów badawczych oraz jednostek innowacyjnych, takich jak MOLecoLAB, MediHUB i BRaIn. W marcu 2022 r. otwarte zostało Centrum Wsparcia Badań Klinicznych wraz z Ośrodkiem Badań Wczesnych Faz, którego celem jest zapewnienie kompleksowej pomocy uczelni oraz jej szpitalom w realizacji badań klinicznych.

W czerwcu 2024 r. otwarte zostało Łódzkie Centrum Toksykologii, zapewniające kompleksową opiekę i profesjonalną diagnostykę pacjentów.

Cały czas planowany jest dalszy rozwój kampusu – rozbudowane zostanie Centrum Dydaktyczne, powstanie komfortowa strefa studenta oraz realizowane będą kolejne inwestycje o charakterze dydaktycznym.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ