Deskorolkowy Puchar Polski 2024. Najlepsi polscy skaterzy zmierzą się w Łodzi!

W niedzielę, 14 lipca w skateparku im. Igora Kowalewskiego, zlokalizowanym na ul. Przybyszewskiego 335, odbędzie się nietypowe wydarzenie. Łódź będzie gościć Finał Deskorolkowych Mistrzostw Polski w kategorii „Park” oraz jeden z przystanków Pucharu Mistrzostw Polski w kategorii „Street”.

Deskorolkowy Puchar Polski 2024. Najlepsi polscy skaterzy zmierzą się w Łodzi
Deskorolkowy Puchar Polski 2024. Najlepsi polscy skaterzy zmierzą się w Łodzi

Zawody odbędą się w kategoriach Open, Girls oraz U-16. Turniej rozpocznie się o godz. 12:00, ale Biuro Zawodów czynne będzie już godzinę wcześniej. To właśnie tam będą się mogli rejestrować startujący, jednak co ważne, z uwagi na wdrożenie nowego systemu rejestracji oraz sędziowania, każdy zawodnik musi mieć wykupioną licencje zawodnika PZSW. Można to zrobić tylko i wyłącznie poprzez stronę organizacji lub za pośrednictwem swojego klubu. Nie będzie możliwości kupna licencji w biurze zawodów.

Deskorolkowy Puchar Polski 2024. Start w samo południe

Zawody nie przewidują eliminacji, lepszy z dwóch przejazdów zadecyduje o zdobyciu punktów pucharowych. O godz. 12:00 do rywalizacji staną uczestnicy kategorii „Street”, którzy wykonają po 2 przejazdy, każdy po 45 sekund. Następnie podziwiać będzie można tricki deskorolkowe, zaś po godz. 14:00 odbędą się eliminacje kategorii „Park”, również po 2 przejazdy po 45 sekund. Finały przewidziane są na godz. 16:00. Obok samych zawodów stanie stoisko ze sprzętem, a wśród publiczności będą rozdawane gadżety.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ