„Don Juan” Molière’a - premiera w Teatrze Nowym w Łodzi [ZDJĘCIA]

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka (ul. Zachodnia 93) zaprasza na kolejną premierę. Tym razem widzowie obejrzą „Don Juana” Molière’a, spektakl zaplanowano na sobotę i niedzielę (23 i 27 lutego) na godz. 19:00.

fot. ŁÓDŹ.PL
"Don Juan" w Teatrze Nowym w Łodzi
5 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Uwspółcześniona, choć jednak nie całkiem współczesna, inscenizacja przeniesie widzów w miejsce, w którym Don Juan bywał jedynie przy okazji ożenków – do kościoła, gdzie kształtują się normy moralne i uchylają bramy piekieł zarazem. Przygotowany w 400. rocznicę urodzin autora spektakl jest potwierdzeniem niesłabnącej aktualności jego utworów, która sprawia, że artyści odczytują je wciąż na nowo.

– Dla mnie Don Juan jest szaleńczo zakochanym buntownikiem, demaskatorem – mówi Radosław Rychcik, reżyser. – Jego okrucieństwo bierze się z szaleństwa miłości. Jest zakochany jak Tristan w Izoldzie Złotowłosej. Jak Orfeusz w Eurydyce. Jego ukochana jest w Piekle, a on zrobi wszystko, żeby być z nią, żeby ją stamtąd wyrwać. Będzie uwodził, porzucał, kłamał, zabijał, bluźnił i wyzywał Niebo na wszystkie możliwe sposoby.

Odtwórcą roli tytułowej jest Paweł Kos. W roli Dony Elwiry zobaczymy Malwinę Jelistratow, Karolki – Emilię Walus w jej scenicznym debiucie, Aleksandrę Posielężną jako Małgośkę i Bartosza Turzyńskiego jako Sganarela, a także Przemysława Dąbrowskiego, Łukasza Gosławskiego, Dariusza Kowalskiego, Michała Kruka, Krzysztofa Pyziaka i Piotra Seweryńskiego.

Lekcja francuskiego 

Przedstawienie w niedzielę (27 lutego) dodatkowo poprzedzi lekcja „Français – la langue de l'amour”, podczas której będzie można poznać najpiękniejsze miłosne zwroty w języku francuskim.

Szybka randka w teatrze

Także w niedzielę 27 lutego o 16:00 w foyer Dużej Sali Teatru Nowego odbędą się „szybkie randki”. To spotkanie dla singli – kobiet i mężczyzn – którzy pragną odnaleźć swoją drugą połówkę. Podczas półtoragodzinnej sesji każdy porozmawia z każdym… przez pięć minut. Kto w czasie „szybkiej randki” przypadnie sobie do gustu, otrzyma od organizatora stosowną informację i będzie mógł umówić się na dłuższe spotkanie. Na przykład pójść na wybrany spektakl z repertuaru Nowego. Dla wszystkich uczestników – ulgowe bilety na niedzielnego „Don Juana”. 

Najbliższe spektakle 

  • w sobotę (26 lutego) o godz. 19:00
  • w niedzielę (27 lutego) o godz. 19:00 

Bilety: od 20 do 80 zł

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ