Drużynowe mistrzostwa Europy w badmintonie odbędą się w Łodzi. Przyjdź i kibicuj!

Tego w Łodzi jeszcze nie grali! Drużynowe mistrzostwa Europy w badmintonie już niebawem w naszym mieście.

Drużynowe mistrzostwa Europy w badmintonie odbędą się w Łodzi
Drużynowe mistrzostwa Europy w badmintonie odbędą się w Łodzi. Przyjdź i kibicuj!

Impreza odbędzie się w hali Sport Arena im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej 2, w dniach 14-18 lutego. Drużynowe mistrzostwa Europy rozgrywane są co dwa lata, począwszy od roku 2006. Łódzkie mistrzostwa są ostatnim wydarzeniem w kalendarzu Badminton Europe, pozwalającym zdobyć kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

– To gra, w którą chyba każdy z nas choć raz w życiu grał. Teraz łodzianie będą mogli zobaczyć, jak w tym sporcie radzą sobie najlepsze zawodniczki i zawodnicy Europy. Wśród nich będzie oczywiście polska reprezentacja, za którą mocno trzymamy kciuki. Będą też Duńczycy, którzy nieprzerwanie od pierwszych mistrzostw, czyli od 2006 roku zdobywają złote medale. Liczymy więc na wysoki poziom i emocje. Tym bardziej, że punkty zdobyte na mistrzostwach liczyć się będą w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich. Po raz kolejny to z Łodzi prostą drogą można pojechać do Paryża – powiedziała wiceprezydent Miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.

– Łódź jest znakomitym miejscem do rozegrania takiego turnieju. Potwierdza to kolejnymi zawodami z różnego rodzaju dyscyplin, które odbywają się właśnie w Łodzi. Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na biletowaną imprezę, bo chcemy dać wysoką jakość rozgrywek. Zapraszamy wszystkich do przyjścia na mecze. Będą dynamiczne, więc jestem przekonany, że spodobają się kibicom – powiedział prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski.

Do turnieju finałowego Drużynowych Mistrzostw Europy w badmintonie zakwalifikowały się reprezentacje:

  • w rywalizacji mężczyzn: Polska (gospodarz turnieju), Dania (poprzedni zwycięzca) oraz zwycięzcy 6 grup eliminacyjnych: Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Szkocja, Turcja,
  • w rywalizacji kobiet: Polska, Dania, Anglia, Francja, Holandia, Niemcy, Czechy, Ukraina.

– Mamy bardzo młodą kadrę. Liczymy, że nasze zawodniczki i zawodnicy powalczą. Chcemy urwać punkty każdej drużyny, ale mamy świadomość, że będzie to trudne – powiedział Michał Rogalski, trener reprezentacji Polski.

W mistrzostwach wystartuje około 160 zawodniczek i zawodników. Turniej będzie podzielony na 5 konkurencji z podziałem na kategorie (gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza mężczyzn, gra podwójna kobiet, gra podwójna mężczyzn). Zawody odbędą się w hali Sport Arena, natomiast treningi w hali sportowej w Zatoce Sportu. Zawody relacjonowała będzie telewizja TVP Sport (w fazie eliminacyjnej będą pokazywane tylko mecze Polaków, natomiast w fazie finałowej relacja będzie obejmowała wszystkie mecze).

Wciąż można kupować bilety na mistrzowskie spotkania. Są one dostępne na stronie Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie / Łódź.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ